Forum Coders' city Strona Gwna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   ZalogujZaloguj 

Potrzebuj szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

[Oz] Sprawdzanie typu obiektu

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Gwna -> Inne jzyki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
hurgadion

Doczy: 06 Kwi 2011
Skd: Web :)

PostWysany: Pon Lis 09, 2015 9:55 am  OP    Temat postu: [Oz] Sprawdzanie typu obiektu Odpowiedz z cytatem Pisownia

Kolejne pytanie z geografii, hehe :) Mam nastpujce klasy (dalej Oz):

Kod:

class Class0 ... end
class Class1 ... end
class Class2 ... end

Mam teraz obiekt X, pewnej klasy nie wiem jakiej (no, w sumie mog nie wiedzie). Jak sprawdzi jakiej klasy jest ten obiekt ?? Wiem, e prezentacja obiektu klasy Class0 jest w formie <0: Class0>...

Potrzebuj to, aby zrobi instrukcj warunkow typu:

jeeli obiekt X jest klasy i, to ....

Pozdrawiam :)

PS. wietne jest to forum, po prostu trzyma poziom na odpowiedniej wysokoci... :) Chyba moje ulubione... :)

Wtek wydzielony przez moderatora. Nie dopisuj si z nowymi pytaniami do starych wtkw - i to jeszcze z innego tematu, w zym dziale! marcin_an

hurgadion

PostWysany: Pon Lis 09, 2015 11:23 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Pierwszy raz mi si zdarzyo, e w pocie w ktrym zadaem pytanie, niewiadomie wyartykuowaem odpowied... :) Po prostu nie musz zna w moim problemie klasy do ktrej naley obiekt, wystarczy tylko skorzysta z metod, ktre s przypisane do tego obiektu... Uffff, a mylaem nad tym ponad 24 godziny, z przerw na sen... :) przekopaem p google (bez opaty)... :) mona ten wtek w sumie wyci... :)
jacekq

Doczy: 13 Kwi 2006
Skd: Wrocaw

PostWysany: Wto Lis 10, 2015 10:13 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Znaczy duck typing?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
hurgadion

PostWysany: Sro Lis 11, 2015 11:47 am  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

niezupenie (nie znaem tego sposobu badania klasy obiektu, cakiem mio mi si kojarzy, hehe), po prostu stworzyem w kadej klasie metod o tej samej nazwie, dziaajc w sposb zaleny od klasy obiektu... :) czyli majc jaki obiekt.... nie znam jego klasy... wywouj metod o ustalonej nazwie i ona dziaa tak jak chc, bez wzgldu na to jaki to jest obiekt... Ciekawa sprawa z tym programowaniem obiektowym... odkrywam powoli wanie jego tajniki... a generalnie mam problem zwizany z rekurencyjnym przechodzeniem od obiektu jednej klasy do obiektu innej klasy (takie rekurencyjne przeskakiwanie midzy obiektami rnych klas)... Uff, to chyba tyle... :)
Luke

Doczy: 17 Cze 2007
Skd: Szczecin

PostWysany: Czw Lis 12, 2015 9:18 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Czyli duck typing. :)

Troch OT, ale bardzo mnie ciekawi - czemu zdecydowae si na tak mao popularny jzyk?
Z tego, co wyczytaem, to jest stosunkowo powolny, co raczej nie zachca.

hurgadion

PostWysany: Czw Lis 12, 2015 10:57 am  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Oz nie jest moim gwnym celem, wybraem go dlatego, e jest to jzyk funkcyjny (lubi te jzyki, znam troszk MLa i Haskella), mona potrenowa rekurencj oraz ma moliwo programowania obiektowego, ktre jest ciekawe i wane. Generalnie ucz si programowania i interesuj mnie wszelkie zagadnienia zwizane z optymalizacj. Jzyk w tym momencie nie ma dla mnie ju zbyt wikszego znaczenia, najbardziej lubi chyba (ze wzgldu na prostot i jasn skadni) Pythona. Poza tym jest kurs II-czciowy z programowania w Ozie wanie, na poziomie cakiem niezym, wykady prowadzi jaki wykadowaca z Louvain (byem tam kiedy, 20 km od Brukseli), ten fakt pomg mi podj decyzj... Generalnie jest to jeden z lepszych kursw (dydaktycznie i merytorycznie, ciekawe s zadanka programistyczne) jakie robiem do tej pory, a robiem ich do sporo... Ufff, ale si rozgadaem, to znaczy rozpisaem... :)
Luke

Doczy: 17 Cze 2007
Skd: Szczecin

PostWysany: Czw Lis 12, 2015 3:13 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Rozpisae si, ale nie podlinkowae kursu. :)
hurgadion

PostWysany: Czw Lis 12, 2015 3:25 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

oto Ci On :)
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Gwna -> Inne jzyki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Moesz pisa nowe tematy
Moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Moesz dodawa zaczniki na tym forum
Moesz pobiera pliki z tego forum

Debug: strone wygenerowano w 0.17598 sekund, zapytan = 11
contact

| Darmowe programy i porady Jelcyna | Tansze zakupy w Helionie | MS Office Blog |