Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Prosty switch, kilka kamer i pecetów, stałe adresy IP - jak skonfigurować

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Sieci komputerowe i Internet
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yaqq

PostWysłany: Sro Maj 27, 2015 4:21 pm  OP    Temat postu: Prosty switch, kilka kamer i pecetów, stałe adresy IP - jak skonfigurować Odpowiedz z cytatem Pisownia

Kompletnie nie wyznaję się na sieciach. No dobra, wiem czym się różni router od switcha i co to jest DHCP ;)

1. Mam kilka (dla ułatwienia powiedzmy 18) kamer IP, będą miały na stałe przypisane adresy IP lokalne.
2. Dla ułatwienia - mam 6 pecetów, również ze stałymi IP lokalnymi. Każdy PC będzie służyć do oglądania tylko 3 przypisanych mu kamer. W drodze wyjątku któryś może zostać użyty do oglądania innych kamer, ale to góra 1% użycia/pomijalne.
3. Mam też siódmego peceta, który będzie służył do oglądania grupy dowolnych trzech kamer lub wszystkich 18 w jednym czasie (równolegle z przypisanymi PC-grupa 3 kamer)
4. I do tego mam smart switcha dlinka (L2):

Cytat:
Software Features
VLAN
Port-based VLAN
802.1Q Tagged VLAN
Auto Surveillance VLAN
Voice VLAN
Management VLAN
Asymmetric VLAN
VLAN Group
Supports 128 static VLAN groups
Max. 4094 VIDs

L2 Features

Flow Control
802.3x Flow Control
HOL Blocking Prevention
Jumbo Frames up to 9216 Bytes
IGMP Snooping
IGMP v1/v2/v32 awareness Snooping
Supports 321/642 Groups
IGMP Snooping Querier2
Static Trunk1:
DGS-1100-08/08P: 2 groups, 2-4 ports per group
802.3ad Link Aggregation2:
DGS-1100-16: Support max 8 groups per device and 8 ports per group
DGS-1100-18: Support max 9 groups per device and 8 ports per group
DGS-1100-24P: Support max 12 groups per device and 8 ports per group
DGS-1100-26: Support max 13 groups per device and 8 ports per group
Loopback Detection
Cable Diagnostics
LLDP2
Port Mirroring
One-to-One
Many-to-One2
Statistics
Tx Ok
Tx Error
Rx Ok
Rx Error
Spanning Tree Protocol2
802.1D STP
802.1w RSTP

Quality of Service (QoS)
802.1p Quality of Service
4 queues per port
Queue Handling
Strict
Weighted Round Robin (WRR)
Port-based Bandwidth Control (Rate Limiting)
Ingress : 8Kbps, Egress : 81/642Kbps

w którym zbiegają się wszystkie kable lokalnej sieci. Nie ma serwera dhcp, domeny ani nic innego.

Zagadka: Jak to zrobić (żeby się nie narobić) by mieć maksymalną wydajność i jakość obrazu+dźwięku, uniknąć zapychania się sieci (?), kamer rozsyłających wszystko po multicaście (w sumie nie wiem, czy to robią...). Najlepiej, jakby każdy PC w standardzie widział tylko "swoje" kamery i tylko jeden PC wszystkie. Czy to jest do zrobienia z tym, co mam? maski, vlany itp to trochę czarna magia...

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
djsowa
Moderator

PostWysłany: Czw Maj 28, 2015 8:45 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Wszystko fajnie.. ale mogłeś napisać przynajmniej jaki to model switcha.

Co do rozwiązania to wydzieliłbym osobne VLAN-y.
Powrót do góry
yaqq

PostWysłany: Czw Maj 28, 2015 9:58 am  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Oj.
Jeden z tych wymienionych w specyfikacji: dgs-1100-24 lub 26. Nie ja zamawialem a gosc ktory go kupowal zna sie mniej ode mnie. Jak go pytam ktory, to mi mowi dlink. Przyjedziesz i zobaczysz... Pytam o symbol, odpowiada: nie wiem, gdzies w magazynie lezy...
Ugh...

To co z tymi vlanami? IPki na pc i kamerach np 192.168.0.100-120/255.255.255.0, a potem juz konfiguracja switcha tylko?

Powrót do góry
kchteam

PostWysłany: Pią Cze 05, 2015 11:46 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Co do wydajności switch-a/sieci, to bym się nie przejmował, chyba że kamery mają jakąś bardzo wysoką rozdzielczość.

W sumie, to pomysł z vlanami nie jest zły, jednak jest problem z tym komputerem, który ma mieć dostęp do wszystkich kamer lub wybranych, ponieważ musiałby być podpięty do każdego vlanu osobno.

Na Twoim miejscu wpoiłbym wszystko do switch-a w jednym vlanie (czyli nic bym nie robił), a w kamerach uruchomiłbym autoryzację po loginie i haśle, co pozwoli na sterowanie uprawnieniami.

[Marek]

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Sieci komputerowe i Internet Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach