Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Usunięcie Oshona

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Sprawy dotyczące forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcin_an

PostWysłany: Sob Kwi 25, 2015 6:37 am  OP    Temat postu: Usunięcie Oshona Odpowiedz z cytatem Pisownia

Jako że Oshon był przez lata aktywnym i wartościowym członkiem społeczności forum, to sądzę, że należą się reszcie osób wyjaśnienia, dlaczego został zablokowany.

Najwyraźniej znudziliśmy mu się i nie jesteśmy już warci szacunku, bo niedawno postanowił wykorzystywać forum do ordynarnego spamu. Najpierw zamiast odpowiedzi wysłał reklamę swojej strony, na której zaoferował kupienie rozwiązania. Ze względu na jego dorobek sprawę zignorowałem, ograniczając się do usunięcia posta. Niedługo potem sytuacja powtórzyła się w identycznej formie, na co zwróciłem mu uwagę przez PW. Wczoraj po raz kolejny postanowił wykorzystać forum jako słup ogłoszeniowy, umieszczając w tym wątku sugestię kupienia jego oprogramowania. W treści posta oczywiście, nie - co akurat jest w pełni akceptowane - w stopce. Tym razem dał jakieśtam rozwiązanie przed reklamą. Post został usunięty. Reakcję OShona każdy może zobaczyć tutaj.

Normalnie jakakolwiek próba spamu kończy się natychmiastową blokadą użytkownika i usuwaniem nawiązań do reklamowanego produktu w przyszłości. W przypadku OShona to nie nastąpiło. W ramach wdzięczności zostałem publicznie oczerniony - bo nie można inaczej określić sugestii, że moderator zadziałał celowo na szkodę pytającego w sytuacji, gdy post był spamem, a nie próbą pomocy.

Przed chwilą odkryłem również, że Oshon już wcześniej zaczął po cichu wykorzystywać forum do nabijania sobie portfela kosztem pytających. Np. ten post albo ten.

Dla przejrzystości sprawy do 2 maja zostawię wszystkie linki, żeby każdy mógł się zapoznać ze sprawą i samemu ją ocenić. Po 2 maja wszystkie odniesienia do stron OShona zostaną usunięte, żeby nie promować jego produktu ani nie zapewniać jego stronie lepszej pozycji w wyszukiwarkach.

Ostatnio zmieniony przez marcin_an dnia Czw Maj 07, 2015 4:39 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jelcyn
Site Admin

PostWysłany: Sob Kwi 25, 2015 9:38 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

OK dzięki za info.

Też kiedyś mi się rzuciło w oczy, że chyba komuś promował jakiś płatny produkt ze swojej strony, ale tak jak piszesz, że to był zasłużony użytkownik a wcześniej jakoś nie zauważyłem jakiejś nachalności w promowaniu jego usług, to zupełnie zignorowałem ten post.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jacekq

PostWysłany: Sob Kwi 25, 2015 2:30 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Szczerze mówiąc, to tych postów było znaaacznie więcej (w dziale Oprogramowania biurowego - pewnie po prostu rzadko tam wchodziliście panowie). Ponieważ nie jestem jednak zwolennikiem demokracji na prywatnym forum - nie odzywałem się. Trochę się to kłóciło, o ile pamiętam z regulaminem i kilkoma natychmiastowymi akcjami pacyfikacyjnymi wobec innych użytkowników, ale to nie mój ogródek, prawo właściciela.
W każdym razie dziękuję, że zostało to w końcu dostrzeżone, bo z coraz mniejszym entuzjazmem podchodziłem do tego forum (aczkolwiek nie należy tej informacji traktować jak jakiejś groźby, haha).

Nawiasem mówiąc, równolegle pojawił się niejaki Piotr1011, który dość bezceremonialnie postanowił sobie stworzyć aplikację w całości stworzoną cudzymi rękami. Zdaje się, że trochę się uspokoił (Karolina miała dość?).

Oba te zjawiska stały się nieznośne i powodowały rosnący niesmak. Moje wrażenia tu nie są być może szczególnie istotne, ale jeśli podobnie odczuwało więcej osób - byłoby źle dla całego forum.

Zatem pozostaje podziękować i pogratulować. :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcin_an

PostWysłany: Sob Kwi 25, 2015 4:03 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

jacekq napisał:
Szczerze mówiąc, to tych postów było znaaacznie więcej (w dziale Oprogramowania biurowego - pewnie po prostu rzadko tam wchodziliście panowie). Ponieważ nie jestem jednak zwolennikiem demokracji na prywatnym forum - nie odzywałem się.
Bez przesady z tą prywatnością forum. Forum ma właściciela, ma administrację, ale celem nadal jest społeczność.

jacekq napisał:
Trochę się to kłóciło, o ile pamiętam z regulaminem i kilkoma natychmiastowymi akcjami pacyfikacyjnymi wobec innych użytkowników, ale to nie mój ogródek, prawo właściciela.
Generalnie mniejszą uwagę przykładam do stałych użytkowników, bo nie powodują oni większych kłopotów i po prostu chcą sobie "pogadać". Nie jest moim zadaniem wprowadzać dyktatury. Wśród osób, które można już nazwać członkami społeczności, działają normalne relacje społeczne. Działania moderatorów są konieczne przede wszystkim tam, gdzie pojawiają się zupełnie nowe osoby, które ani nie mają niczego do stracenia, ani nie są zainteresowane samym forum. Tam jedyną skuteczną metodą wywarcia presji są właśnie usunięcia. Gdybym rygorystycznie podchodził do zestawu wskazówek znanych jako "zasady", to musiałbym usunąć z forum wszystkich, włącznie ze mną samym, a zaczynając od Jelcyna ;).

Z tego wyniknął brak zauważenia działań Oshona. Posty przejrzałem, ale niekoniecznie wgłębiałem się w szczegóły. Był na forum od lat i nie było wcześniej problemów, więc wykrywalność w jego przypadku była niższa. Ale niższa to nie to samo, co zerowa - jak widać kwestią czasu było zauważenie problemu.

jacekq napisał:
Nawiasem mówiąc, równolegle pojawił się niejaki Piotr1011, który dość bezceremonialnie postanowił sobie stworzyć aplikację w całości stworzoną cudzymi rękami. Zdaje się, że trochę się uspokoił (Karolina miała dość?).
Nie wiem, jak Karolina, ale ja miałem dość i kilka jego wątków i postów już poleciało. I to z przyczyn czysto "regulaminowych": dopisywał posty pod postami, kilkukrotnie wprost podbijając swoje wątki. Nawet się z tym nie kryjąc, tylko po prostu przelepiając jeden tekst pod kilka swoich wątków, żeby je wypromować. Piotr1011 jest póki co na moim celowniku i trzymam palec na spuście ;).
Powrót do góry
Zbigniew Bratko
Gość

PostWysłany: Sob Kwi 25, 2015 10:06 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

jacekq napisał:

Wcześniej Piotr1011 aktywnie uczestniczył na podobnej ("bezceremonialnej") zasadzie na grupie pl.comp.bazy-danych.msaccess. Wielokrotnie udzielałem odpowiedzi na jego posty, ale zawsze było coś nowego. Na zwróconą uwagę, że jego posty są niespójne i zagmatwane, lub jak to określiła KarolinaVB ta tym Forum "zmącone", kazał mi się wyluzować i dodatkowo napisał parę uwag pod moim adresem. Dałem mu prywatnie "plonka", ale przeniósł się na Wasze forum. Jak widzę, i tutaj został doceniony.

--
Pozdrawiam
Zbigniew Bratko
Powrót do góry
marcin_an

PostWysłany: Czw Maj 07, 2015 4:54 am  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Odnośniki zostały usunięte. Jeżeli ktoś zauważyłby jeszcze gdzieś jakieś, usunę.
Powrót do góry
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Sprawy dotyczące forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach