Forum Coders' city Strona Gwna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   ZalogujZaloguj 

Potrzebuj szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Turbo Basic pod Windows

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Gwna -> Inne jzyki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Pawe Long

Doczy: 16 Wrz 2014
Skd: Pozna

PostWysany: Wto Wrz 16, 2014 9:54 am  OP    Temat postu: Turbo Basic pod Windows Odpowiedz z cytatem Pisownia

Dzie Dobry,
Nie jestem zawodowym programistom. Natomiast kilkanacie lat temu "popeniem" kilka programw inynierskich w jzyku Turbo Basic firmy Borland. Programy te po skompilowaniu "chodziy" bez zastrzee do czasu powszechnego zastosowania systemu Windows. Tam gdzie nie ma grafiki (do prymitywne schematy) realizacja programu odbywa si nadal ale w mini oknie generowanym na ekranie komputera. Natomiast w przypadku sekwencji graficznych programy si zawieszaj. Obecnie, chciabym te programy reaktywowa, dostosowujc je do obecnie funkcjonujcych systemw operacyjnych . Poniewa do tematu zamierzam powrci po wielu latach prosz o pomoc i naprowadzenie na waciwe tory.

Pozdrawiam Pawe
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
samolot

Doczy: 26 Sty 2006
Skd: Toru

PostWysany: Wto Wrz 16, 2014 8:13 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Moja historia bya podobna. Te pisaem programy w Turbo Basicu. Gdy nasta Windows przeszedem na Visual Basic - do wersji 6 wcznie, poniewaz by podobny w skadni. Teraz dziaam w VB.NET. Musisz sie jednak przestawi, bo filozofia tego jezyka jest zupenie inna, ma jednak znacznie mniej ogranicze.
Mikra

Doczy: 16 Pa 2005
Skd: Lublin

PostWysany: Pon Gru 15, 2014 11:04 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Moe daoby si uratowa napisane kiedy programy, przerabiajc je na dialekt pochodzcy od Quick Basic-a, czyli Free Basic? Bo podejrzewam, e dostosowanie ich do dowolnej wersji Visual Basic .NET skoczy si na napisaniu praktycznie od nowa.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
samolot

Doczy: 26 Sty 2006
Skd: Toru

PostWysany: Pon Gru 15, 2014 8:47 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Ja, przypominajc sobie Turbo Basic, to pamitam, e wtedy jego plusem byo to, e by od razu z rodowisku Turbo Basica kompilowany do wersji .exe i w takiej postaci by w miar przenony na inne komputery z DOS-em. W przeciwiestwie do GWBasica i QBasica zawartych w systemie Windows. Ale zakres stu kilkudziesiciu polece, jakie te jzyki oferoway, dzi wydaje sie zdecydowanie za ubogi. Potem, gdy Microsoft stworzy Visual Basic i ja go poznaem, zrozumiaem, e 'stare "rne basici" odejd szybko do lamusa. Potem znowu Microsoft rozpocz tworzy rodowisko .NET. I co sie okazao? znw s tu "jzyki interpretowane" , chocia teraz to jest ju pomylane znacznie szerzej i uwzgldnia dzisiejsze realia.
Jeli piszesz o uratowaniu starych programw, to ja widz to jedynie tylko tak, e mog sobie stare kody w plikach .bas otworzy w notatniku i traktowa je jako wyjciowy pseudokod do pisania nowego kodu.
Ale jeli o mnie chodzi, to wszystkie moje stare pomysy z okresu Turbo Basica zrealizowaem potem w rodowosku VB6 i VB.NET. Oczywiscie te, ktore sie do tego nadaway, bo na du cz z nich dzisiaj patrz niestety ze wadomosci swojej wczesnej sabej wiedzy w programowaniu i ograniczonoci tego jzyka. Starych kodw nie wyrzucam, ale uwaam, e "to se ne wrati".

Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Gwna -> Inne jzyki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Moesz pisa nowe tematy
Moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Moesz dodawa zaczniki na tym forum
Moesz pobiera pliki z tego forum

Debug: strone wygenerowano w 0.12783 sekund, zapytan = 11
contact

| Darmowe programy i porady Jelcyna | Tansze zakupy w Helionie | MS Office Blog |