Forum Coders' city Strona Gwna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   ZalogujZaloguj 

Potrzebuj szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

[Qt Designer] Widget listy do czytnika RSS

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Gwna -> Inne jzyki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Luke

Doczy: 17 Cze 2007
Skd: Szczecin

PostWysany: Wto Pa 07, 2014 9:09 pm  OP    Temat postu: [Qt Designer] Widget listy do czytnika RSS Odpowiedz z cytatem Pisownia

W ramach nauki wykorzystania biblioteki Qt chciaem sobie wykona czytnik RSS-w.

I wyszo na to, e napotkaem na problem ju na samym pocztku, a mianowicie zastanawiam si, jakiego uy widgetu (lub jak poczy kilka widgetw), aby uzyska efekt listy, w ktrej elementami s nagwki wraz z podpisami (zajawkami).

Chtnie te poznabym jaki dobry poradnik do Qt Designera. (Sam aplikacj mam zamiar zrobi w Qt Ruby.)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
Chemikk

Doczy: 26 Sty 2008
Skd: Wrocaw

PostWysany: Wto Pa 07, 2014 11:02 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Poszukabym czegotu http://qt-project.org/doc/qt-4.8/qlistwidget.html#setItemWidget. Prawdopodobnie musisz stworzy wasny widget.

Co do QtRuby, odpucibym. Jest to ciekawa biblioteka, ma wszystkie funkcje z Qt, ale nie z Qt5.

“There are only two hard things in Computer Science: cache invalidation and naming things.”
Phil Karlton
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
Luke

Doczy: 17 Cze 2007
Skd: Szczecin

PostWysany: Wto Pa 07, 2014 11:26 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Nie nastawiaem si na razie nawet na Qt5. Rnice s tak due, e nie opaca si uczy wersji 4.?
Sam te znalazem informacje, e potrzeba zrobi "custom delegate", ale w pytaniu gwnie chodzio mi o to, jak to zrobi na poziomie Qt Designera.
Najwygodniej byoby mi potem w skrypcie podpina potem tylko akcje pod poszczeglne kontrolki. Od biedy mgbym te osobno zaprojektowa widget elementu listy i potem te zaadowa go w skrypcie i tylko podpina pod list.
Ale na razie pisz czysto hipotetycznie, proszc o praktyczne porady (np. z Waszego dowiadczenia).
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
Chemikk

Doczy: 26 Sty 2008
Skd: Wrocaw

PostWysany: Sro Pa 08, 2014 9:16 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Qt5 juma opcj pisania aplikacji na iOS i Androida (od wersji 5.2 jak dobrze pamitam). Nie s to natywnie wygldajce aplikacjie, przynajmniej na Androidzie, bo nie mam iPhone'a, ale moe cosizmienio.

Tutaj masz podsumowanie zmian http://qt-project.org/doc/qt-5/qt5-intro.html. Moim zdaniem warto i w Qt5.

Co do samego problemu. Tworzysz sobie element w QtDesignerze (QListWidget), nastpnie w kodzie si do niego odwoujesz (w C++ ui->nazwa_widgetu) i potem ustawiasz mu kolejne ItemWidgety:

Kod:
QListWidgetItem *newItem = new QListWidgetItem;
newItem->setText(itemText);
ui->listWidget->insertItem(row, newItem);
ui->listWidget->setItemWidget(newItem, customWidget);

Powinno zadziaa, gdy customWidget bdzie wskanikiem na Twj widget. Przyznam, e nie wiem jak o zrobi w QtRuby, bo tam pisaem tylko proste programy.

“There are only two hard things in Computer Science: cache invalidation and naming things.”
Phil Karlton
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Gwna -> Inne jzyki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Moesz pisa nowe tematy
Moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Moesz dodawa zaczniki na tym forum
Moesz pobiera pliki z tego forum

Debug: strone wygenerowano w 0.12943 sekund, zapytan = 11
contact

| Darmowe programy i porady Jelcyna | Tansze zakupy w Helionie | MS Office Blog |