Forum Coders' city Strona Gwna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   ZalogujZaloguj 

Potrzebuj szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Odczyt dysku twardego

Id do strony Poprzedni  1, 2

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Gwna -> Elektronika, programowanie niskopoziomowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Mgr.Dobrowolski

Doczy: 18 Cze 2006

PostWysany: Sro Sie 15, 2012 11:03 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Gdzie tam przeplot (to byy perwersje), formatowanie oznaczao chyba a naniesienie synchronizacji.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG Tlen
adam12112

Doczy: 04 Lut 2011

PostWysany: Czw Sie 16, 2012 5:05 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

marcin_an napisa:
adam12112:
To jest forum, nie prywatny helpdesk. Kady moe si wypowiedzie w jaki sposb chce, jeli jest to na poruszany w wtku temat lub na temat tego, co w wtku si dzieje. Jeeli Mgr.Dobrowolski uwaa, e na co warto zwrci uwag, to ma pene prawo to zrobi. Jeeli sprawa jest wana, to ma wrcz spoeczny obowizek zwrci uwag, chocia niestety ostatnio - przez wszechobecny tymiwisizm - zwyczaj ten upada.

Z dyskiem trudno pomc gwnie dlatego, e nie wiadomo, co z nim jest. Ba - nie wiadomo nawet, czy w ogle nadaje si on do podczenia do peceta. Nie napisae, co to za dysk. Podajesz te sprzeczne informacje. Najpierw piszesz, e dysk jest widziany w menederze urzdze, a potem - e nie mona uruchomi komputera, gdy jest podczony (z opisu wynika, e to nie jest dysk SATA, a tylko te mona bezpiecznie podczy ju w trakcie pracy komputera). Nie wiadomo nawet jakim menedzerze urzdze. Pod jakim systemem operacyjnym? Jako co jest widziany? Co jest wykrywane? Piszesz, e nie jest uszkodzony, ale zapisany w nieznanym systemie plikw. Na jakiej podstawie wycigasz takie informacje, skoro nie moesz si do niego dosta? Co wicej: czemu twierdzisz, e nie jest uszkodzony, skoro z twojego opisu wynika, e nie przechodzi POSTu, co jest podstawowym dowodem na uszkodzenie elektroniki dysku? Jeeli moesz si do niego dosta, to co jest w tablicy partycji (bo rozumiem, e na tej podstawie ustalie, e jest tam ten nieznany system plikw)? Udostpnij jakie informacje, bo w tej chwili twoje pytanie brzmi mniej wicej jak: "Widziaem czerwony samochd jadcy do Warszawy. Co jest w nim zepsute?".

Mgr.Dobrowolski:
Ale ja nie mwi o ustawianiu systemu plikw, bo zwykle to dzisiaj rozumie si jako formatowanie. Mwi o penym formatowaniu - zaczynajc od ustawienia np. odpowiedniego przeplotu. Dawno, dawno temu trzeba byo takie rzeczy robi i byo to zwane formatowaniem niskopoziomowym. Nie byo to formatowanie partycji, tylko caego dysku jako urzdzenia. I razem z partycjonowaniem i ustawianiem systemu plikw byo to formatowanie. Std wynika, e Garf nie popeni wielkiego bdu. Po prostu okrelenie, ktrego uy, w ktrym momencie historii przestao mie sens w swoim pierwotnym znaczeniu i uzyskao nowe znaczenie, dotyczce wanie ustawiania systemu plikw.

Jeste administratorem i dziwi mnie e tak piszesz, odpowiedzi Mgr.Dobrowolski nie byy na temat, nikomu nie bronie zaoy temat o definicjach i ich znaczeniu, rysie historycznym itp.
Co do dysku to napisaem e pochodzi z systemu wbudowanego, to e jest sprawny wiem bo tam gdzie by zamontowany dziaa poprawnie. Nie znam systemu w jakim pracowa bo ukadach z systemem wbudowanym trudno mwi o czym takim jak system bo czsto jest to program dziaajcy tylko w danym urzdzeniu.
Dla mnie odczyt takiego dysku to temat godny zainteresowania jeli uwaasz e nie to usu temat a dla mnie bana czy jak tam uwaasz skoro nie pasuje do tego forum.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
climerx

Doczy: 04 Mar 2008
Skd: Bydgoszcz

PostWysany: Czw Sie 16, 2012 8:49 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Jeli jeste przekonany, e jest po prostu inny system plikw, a dysk jest sprawny sprbuj moe uy innego systemu operacyjnego do odczytania tego systemu plikw. Wiedzy na ten temat zbytnio nie mam, ale sprbowa ci przecie nie zaszkodzi.

PS. wtpie aby to zadziaao, prdzej uwiadomi ci, e problem ley w innym miejscu (zwracam uwage na nie przejcie POST'u przez dysk)

Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Gwna -> Elektronika, programowanie niskopoziomowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do:  
Moesz pisa nowe tematy
Moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Moesz dodawa zaczniki na tym forum
Moesz pobiera pliki z tego forum

Debug: strone wygenerowano w 0.12002 sekund, zapytan = 11
contact

| Darmowe programy i porady Jelcyna | Tansze zakupy w Helionie | MS Office Blog |