Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Własny system uwierzytelniania i autoryzacji użytkownika w ASP.NET

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Visual Studio: C#, VB, VC++, …
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jakub27
Gość

PostWysłany: Sro Maj 17, 2017 5:18 pm  OP    Temat postu: Własny system uwierzytelniania i autoryzacji użytkownika w ASP.NET Odpowiedz z cytatem Pisownia

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość napisania własnego systemu uwierzytelniającego w ASP.NET. Doprecyzowując pytanie interesuje mnie dokładne sekcja web.confing a dokładniej to czy mogę stworzyć własne sekcje do uwierzytelniania. Mam np plik .ZIP do którego chciałbym aby mieli dostęp tylko wybrani użytkownicy. Za pomocą wbudowanego mechanizm który dostarcza ASP.NET takie coś nie stanowi większego problemu wystarczy odpowiedni wpus w pliku web.config a jak to zrobić gdybym chciał zrobić własne sekcje o podobnym działaniu? Da się takie coś zrobić? Już od dłuższego czasu nad tym pracuję i nie mogę znaleźć konkretnych informacji na ten temat.
Powrót do góry
Sousuke

PostWysłany: Czw Maj 18, 2017 9:07 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

A jak udostępniasz plik? Jeśli przez jakąś akcję w kontrolerze to wystarczy tam sprawdzić własną integrację.
Jakub27
Gość

PostWysłany: Czw Maj 18, 2017 11:29 am  OP(?)    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Tak, poprzez akcję kontrolera. A to nie będzie opcji pobrania pliku np. za pomocą bezpośredniego linku? Np www.mojastrona.pl/pliki/plik.zip to może prosty przykład ale mogą być jakieś bardziej rozbudowane które działają? Zależy mi na bezpieczeństwu więc chciałbym mieć pewność :)
Powrót do góry
djsowa
Moderator

PostWysłany: Czw Maj 18, 2017 2:14 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Wszystko zależy od konfiguracji aplikacji.
Pliki możesz trzymać w katalogu do którego nie ma dostępu z zewnątrz, który nie jest udostępniany przez serwer IIS.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jakub27
Gość

PostWysłany: Czw Maj 18, 2017 10:11 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Prosiłbym o wyjaśnienie. Przynajmniej podstaw...Czyli jak mam ukryć te katalogi, żeby nie były widoczne a jednocześnie dostępne w akcji kontrolera? Sama konfiguracja IIS jest w dużym stopniu narzucona przez hosting więc z tym nie będzie problemu?
Powrót do góry
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Visual Studio: C#, VB, VC++, … Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach