Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Najkrótsza droga wyjścia z labiryntu.

Idź do strony Poprzedni  1, 2

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Algorytmy + inżynieria oprogramowania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lethern

PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 5:38 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

http://pl.wikibooks.org/wiki/Wikipedysta:Lethern/Sztuczna_inteligencja/Szukanie_drogi_-_podstawa
tutaj jest prymitywny algorytm z opisem (chyba przeszukiwanie wszerz?)

takeshi2318

PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 5:47 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Po prostu użyję malloc'a.

Dzięki za pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcin_an

PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 6:48 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Nie wiem, do czego ta informacja na temat malloc, bo kwestia sposobu tworzenia obiektów nigdzie nie była poruszana. Aczkolwiek, jeśli już wspomniałeś, to coś mi się nie zgadza: w opisie jest informacja, że to dotyczy C++. W C++ do tworzenia obiektów służą operatory new i new[]. malloc (w zasadzie std::malloc, skoro to C++), to część biblioteki C.
Powrót do góry
takeshi2318

PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 6:57 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Wiem ale nie widzę tu jakiejś innej sensowej metody deklaracji tablicy dynamicznej bez użycia [ ].
Powrót do góry
marcin_an

PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 7:29 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Fakt... bardzo dziwny wymóg. Wyślij maila i spytaj się, czy jednak w przypadku new[] nie da się zrobić wyjątku. Zawsze też można użyć new<::>, ale nie wiem, jak z poczuciem humoru u prowadzącego laborki ;). Jeśli się nie da, to trudno - nie pierwsze dziwactwo, jakie widziałem na uczelniach.

Chyba że brak [] to sugestia, żeby użyć listy. Mało wydajne, ale możliwe.

Tak na marginesie: dane wejściowe zdają się podpowiadać, że algorytm będzie przechowywał dane o odległości w węzłach. Innego powodu dla wyboru tylko wartości niedodatnich nie widzę. Zatem Dijkstra jest zapewne całkiem dobrym pomysłem. O A* lub innych optymalizacjach w tej chwili bym nie myślał, bo nie ma ku temu powodu. 10k węzłów, prosty laborkowy program, którego celem jest chyba zabawa ze wskaźnikami... raczej nie o wydajność chodzi.
Powrót do góry
takeshi2318

PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 8:59 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Powiem tak, programy wysyłamy na taką platformę która je kompiluje i kiedy znajdzie tam chodź jeden zakazany znak wykruszy błąd kompilacji...
Powrót do góry
pozno
Gość

PostWysłany: Sro Maj 17, 2017 9:36 am      Temat postu: odpowiedz Odpowiedz z cytatem Pisownia

Cześć,

Proponuje zastosowanie algorytmu WeightedQuickUnion :)
Powrót do góry
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Algorytmy + inżynieria oprogramowania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach