Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

[Windows 10] Automatyczne tworzenie punktów przywracania systemu

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SuperNova

PostWysłany: Czw Kwi 20, 2017 8:13 pm  OP    Temat postu: [Windows 10] Automatyczne tworzenie punktów przywracania systemu Odpowiedz z cytatem Pisownia

Witam. Od niedawna postanowiłem że będę tworzyć regularnie punkty przywracania na swoim komputerze. Do tego celu użyłem narzędzia "Harmonogram zadań". Pierwszy punkt przywracania utworzyłem ręcznie następne miały się dodawać automatycznie, jednak nie zaobserwowałem tego na komputerze. Według harmonogramu punkty się tworzą jednak, gdy odpaliłem sobie w PowerShellu komendą Get-ComputerRestorePoint wszystkie punkty ujrzałem tylko swój tworzony ręcznie, to samo było w zakładce "Ochrona systemu" we właściwościach komputera. Tutaj wstawiam screen z harmonogramu oraz PowerShell.

http://imgur.com/a/i6haW

Jeśli chodzi o screen z Power Shell to chodzi o ostatnią komendę, wcześniejsza której używałem to vssadmin List Shadows ale tak szczerze mówiąc sam nie wiem co ona mi dała.

Liczę na pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
samolot

PostWysłany: Czw Kwi 20, 2017 10:55 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Wejdź w panel sterowania i wpisz tam w lokalnej wyszukiwarce "punkt przywracania". Otworzy się okienko do konfiguracji punktów przywracania. U mnie jest zaznaczone "włącz ochronę". To wg mnie oznacza, że system sam tworzy punkty przywracania. Trudno powiedzieć, czy jest ich więcej, czy jeden, ale wg mnie jest ten jeden, ostatni, utworzony przez system automatycznie, gdy system był sprawny. Ponieważ w miejscu do ustawienia ilości miejsca na punkty przywracania mam wpisane tylko 3%, to myślę, że system ma zawsze jedynie jeden swój punkt, ten ostatni.
Można ręcznie dodać swój punkt i wówczas na liście punktów prawdopodobnie będą wymienione. Windows 10 jest pomyślany tak, by użytkownik miał mniejszy wpływ na "manipulowanie bezpieczeństwem" i aktualizacjami, tak więc sadzę, że tworzenie własnego harmonogramu tworzenia punktów przywracania jest głęboko ukryte.

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Komputery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach