Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Wybór STM-Cortex-M3

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Elektronika, programowanie niskopoziomowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
CORTEX
Gość

PostWysłany: Wto Kwi 18, 2017 8:47 am  OP    Temat postu: Wybór STM-Cortex-M3 Odpowiedz z cytatem Pisownia

Cześć

Jestem już całkiem biegły w programowaniu procesorów AVR i postanowiłem, że czas przesiąść się na coś z obecnej epoki, czyli ARM.Wybór padł na rdzeń Cortex-M3, no bo jest on chyba najlepszym punktem wyjściowym dla przejścia w górę(M4,A itp.).
I tak z tego co widzę to głównie zestawy są albo pod M4 albo M0 a pod M3 jest dość mało.
Zastanawiam się na poniższymi dwoma zestawami:

1.https://kamami.pl/stm-nucleo-64/212017-nucleo-f103rb-zestaw-startowy-z-mikrokontrolerem-z-rodziny-stm32-stm32f103.html

2.https://kamami.pl/stm32-discovery/205024-stm32l152c-disco.html

Pierwszy zestaw zawiera procesor 32MHz a drugi 72MHz
Docelowo w przyszłości chciałbym postawić na nim RTOS, więc moje pytanie brzmi:

Który byście polecili bardziej i dlaczego?

Dziękuję z góry
Powrót do góry
nowator

PostWysłany: Wto Kwi 18, 2017 10:56 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Sam kiedyś miałem to samo pytanie i jakieś mądre głowy polecały mi M0, może M3 ale M4 to już nie dam rady. I nie rozumiem czemu ludzie tak mówią, że trzeba przejść wszystkie generacje po kolei. Czasem, może źle zaczynać od czegoś mega trudnego, ale jak wiesz "czym to sie je", weź coś z M4 i nie przejmuj się. Jeśli problemem nie są pieniądze i dostępność - tym bardziej weź M4.

Producent ? STM jest bardzo popularny i znajdziesz dużo wiedzy w internecie. Sam bardzo lubię Texas Instruments - ale to kwestia gustu. I jedna bardzo ważna kwestia - nie zakochuj się procesorach. Jeśli chcesz pracować w takiej branży, to często zamiast jednego mocnego procka inżynierowie postanowią użyć dwóch słabszych i to każdy z innej firmy( tak, ma to sens ), a Tobie przypadnie pisać dla niego oprogramowanie. Poznasz wiele procesorów, nawet takich co do nich nie ma "tutoriali" i zaczniesz, więcej uwagi zwracać jak dobrze czyta Ci się dokumentacje. A więc weź, M4 a nawet M4F, skoro to i tak Twój punkt docelowy, poznaj większość peryferiów, zrób fajny projekt, zostaw i rusz dalej, może DSP ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Elektronika, programowanie niskopoziomowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach