Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Znikające pliki - co może być tego przyczyną?

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
samolot

PostWysłany: Sob Lut 11, 2017 1:06 pm  OP    Temat postu: Znikające pliki - co może być tego przyczyną? Odpowiedz z cytatem Pisownia

Na pendrajwie mam takie zjawisko, że w nazwach pików pojawiły się wczoraj krzaki, nie dają się te pliki otworzyć. Po przeskanowaniu pendrajwa Nortonem ten ostatni pousuwał te uszkodzone pliki a zawierające je katalogi pozamieniał na na takie jak widać w załączniku. Jednocześnie Norton nie znalazł nic niepokojącego, żadnych komunikatów o wyeliminowanym zagrożeniu. Co to może oznaczać?

Puste pliki.png
 Opis:
To były katalogi

Pobierz
 Nazwa pliku:  Puste pliki.png
 Wielkość pliku:  3.36 KB
 Pobierano:  39 raz(y)

Ostatnio zmieniony przez samolot dnia Sob Lut 11, 2017 7:10 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcin_an

PostWysłany: Sob Lut 11, 2017 2:25 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Uszkodzony pendrive?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
samolot

PostWysłany: Sob Lut 11, 2017 7:01 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Pendrajw jest stosunkowo nowy. Ma ok 2 miesiące. Co prawda używam go dość intensywnie, codziennie. Czasem zdarza się potracenie go, gdy jest w gnieździe. Pomijając, na razie, to przypadkowe potrącanie go, czy przyczyną kłopotów może być gniazdo usb?. Pytam o to, bo mam kłopoty z pendajwami, z których korzystam w właśnie w tym gnieździe. To już trzeci pendrajw, z którym "coś sie dzieje". W ciągu ostatnich kilku dni, po jego włożeniu w gniazdo, dostawałem od razu komunikat, że wymaga on przeskanowania bo system ma kłopot z jego przeczytaniem.
Póki ci, kopiuję całą jego zawartość na zewnętrzny dysk zapasowy.

izaw

PostWysłany: Sob Lut 11, 2017 10:48 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Sprawdź system plików programem Chkdsk w wierszu poleceń.

Dziwne te chińskie znaki, może sprawdź jakimś innym skanerem.

mrowek

PostWysłany: Sob Lut 11, 2017 10:54 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

co to za pendrajw.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
samolot

PostWysłany: Sob Lut 11, 2017 11:02 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Producent ADATA, polecili mi taki w serwisie komputerowym.
marcin_an

PostWysłany: Nie Lut 12, 2017 7:33 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Ani młodość, ani znaczek na obudowie* nie gwarantują bezawaryjności. To jest rzecz losowa i może się zdarzyć najwyższej jakości sprzętowi dopiero co wypuszczonemu z fabryki**. Takie kwestie można rozważać dopiero w kategoriach statystyki, nie pojedynczych przypadków. Tak więc nie przejmuj się tym i nie zakładaj, że polecono ci albo sprzedano bubel. ADATA to nie jest szczyt jakości, ale do dna też mu daleko. Możesz rzucić okiem na oferty i zobaczysz, że przy podobnych parametrach inni producenci lądują w tym samym przedziale cenowym.

Bardziej zastanawia mnie, czemu awaria dotknęła trzy pamięci w jednym gnieździe. Sugerowałoby to uszkadzanie sprzętu przez gniazdo - a w to jest mi bardzo trudno uwierzyć. Nie to, że całkowicie niemożliwe, ale scenariusz taki jest moooocno nierealny. Próbowałeś używać innego gniazda po poproszeniu systemu o "naprawienie"*** flaszki? Może po prostu to jedno jest uszkodzone i powoduje błędne odczyty/zapisy?

Innych pomysłów nie mam.

____
* Sama pamięc jest prawdopodobnie Samsunga lub Toshiby. ADATA lutuje to na płytkę, wsadza w obudowę i dokleja logotyp.
** Całkowicie nowe urządzenia mają nawet minimalnie wyższe prawdopodobieństwo pojawienia się błędów - mniej więcej z tego samego powodu, dla którego średnia czasu życia 1000 lat temu była dużo niższa niż teraz... ale tylko wliczając dzieci.
*** Najchętniej zaleciłby pełne sformatowanie, ale nawet nie wiem, jakim oprogramowaniem można to prawidłowo zrobić pod Windowsem. Zatem pozostawiam to w kategoriach naprawienia systemu plików na nośniku danych.
Powrót do góry
samolot

PostWysłany: Nie Lut 12, 2017 1:57 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Jak to nazwałeś, "po poproszeniu systemu o "naprawienie"*** flaszki" , zgodziłem się na to by naprawiał bez zmiany gniazda. Trwało to ze 40 minut i potem już otworzyłem bez problemu zawartość pendrajwa. Takich przypadków było kilka.
Poprzednio w tym gnieździe zdarzały mi się z poprzednimi pendrajwami przypadki niemożności odczytu, czasami wystarczyło wyjąć go i ponownie włożyć do gniazda i już system go widział. czasami przekładałem go do innego gniazda i tam nie było kłopotów z odczytem.

Ostatnio, po tym uszkodzonym pendrajwie zacząłem używać SanDisk, którego akurat miałem "w zapasie". On po kilku dniach znowu miał kłopoty z odczytem. Wtedy od razu w serwisie kupiłem tego ADATA i przy zakupie poprosiłem o przekopiowanie danych na niego . No i teraz mija ok miesiąca i tym też mam kłopoty.

Ostatnio zmieniony przez samolot dnia Nie Lut 12, 2017 6:47 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcin_an

PostWysłany: Nie Lut 12, 2017 5:12 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Ale mnie nie chodzi o to, czy w tym gnieździe udało ci się coś naprawić. Chodzi mi o to, czy problemy pojawiają się, gdy używasz innych gniazd. Bo możilwe, że po prostu ten konkretny port USB jest uszkodzony i zapisuje błędne dane na flaszkę.

O co chodzi z linkiem do IRibbonControl nie wiem. Nota bene: SanDisk, nie SanDick :D.
Powrót do góry
samolot

PostWysłany: Nie Lut 12, 2017 6:48 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

SanDisk - już poprawione , palec mi się musiał omsknąć :)
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Komputery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach