Forum Coders' city Strona Gwna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   ZalogujZaloguj 

Potrzebuj szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Macierz przez wektor.

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Gwna -> Algorytmy + inynieria oprogramowania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Jurij

Doczy: 23 Cze 2005
Skd: Gliwice

PostWysany: Pon Pa 10, 2005 8:11 pm  OP    Temat postu: Macierz przez wektor. Odpowiedz z cytatem Pisownia

Mam zadanie zrobi program mnocy macierz przez wektor. Prosze o pomoc. Nie chodzi mi o program w VB czy C++, bo to zrobie sam, tylko chciabym eby mi kto pokrtce opisa jak sie tak operacje wykonuje.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
Andrey
Moderator

Doczy: 27 Maj 2005
Skd: d

PostWysany: Wto Pa 11, 2005 8:24 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Witam,

Nie wiem czy znasz teorie macierzy wic zrobi ci may wstp:

Iloczynem macierzy A=[aij] (literki ij - sa w dolnym indeksie a, tak samo przy b i c - forum nie daje zbytnich mozliwosci dobrego zapisywania wzorow ) o m wierszach i s kolumnach i B=[bjk] o s wierszach i n kolumnach nazywamy macierz C=[cik] o m wierszach i n kolumnachktorej elementy okreslone sa wzorami
cik = ai1 * b1k + ai2*b2k + ... + ais*bsk; i=1,...,m; k=1,...,n

Krocej: element cik jest iloczynem i-tego wiersza macierzy A oraz k-tej kolumny macierzy B. Stad tez warunek wykonywalnosci mnozenia AB: liczba kolumn macierzy A musi byc rowna liczbie wierszy macierzy B a macierz wynikowa ma rozmiar ilosc wierszy macierzy A Xilosc kolumn macierzy B

Jak widac istnieje mozliwosc nie wykonania iloczynu macierzy.

Iloczyn macierzy i wektora. Wektor mozna przedstawic jako macierz o n-wierszach i jednej kolumnie.
np macierz ma wymiar 3x3 a wektor jest z przestrzeni R3 to jest wymiaru 3x1, macierz wynikowa ma wymiar 3x1 a mnozenie wspolczynnikow wykonuje sie tak jak w przypadku dwoch normalnych macierzy.

Teraz musze wyskoczyc na chwile jak wroce to dopisze sampla :P (mam na mysli przyklad nie implementacje)

Jezeli sie myle niech ktos mnie poprawi pozdrawiam
Andrey
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
mM
Go

PostWysany: Czw Gru 08, 2016 5:56 pm      Temat postu: wciaz czekam Odpowiedz z cytatem Pisownia

I co z tym samplem?
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Gwna -> Algorytmy + inynieria oprogramowania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Moesz pisa nowe tematy
Moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Moesz dodawa zaczniki na tym forum
Moesz pobiera pliki z tego forum

Debug: strone wygenerowano w 0.14772 sekund, zapytan = 11
contact

| Darmowe programy i porady Jelcyna | Tansze zakupy w Helionie | MS Office Blog |