Forum Coders' city Strona Gwna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   ZalogujZaloguj 

Potrzebuj szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Ciekawostki o narkotykach - ile w tym prawdy?

Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Nastpny

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Gwna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Garf

Doczy: 25 Maj 2005
Skd: Rzeszw

PostWysany: Wto Sie 28, 2012 10:01 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Colt napisa:
tym bardziej, e lekarze zamujcy si uzaleznieniami maj inne zdanie

Ktrzy? Nazwiskami prosz. To, e kto co powiedzia nie znaczy, e cae rodowisko ma takie zdanie. Bo nie powiesz mi e pracujcy np. dla Monaru tak bd twierdzi.

Poza tym, skoro marihuana nie jest problemem - dlaczego Holandia wycofuje si ze swojego liberalnego prawa?

Stanisaw Lem
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Colt

Doczy: 31 Sie 2010

PostWysany: Wto Sie 28, 2012 11:46 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Cytat:
IN A RECENT poll conducted by Medscape, a website directed at health care providers, 76 percent of physicians and 89 percent of nurses said they thought marijuana should be available as a medicine. That's a big change from the attitude in the medical community a decade ago, when few health providers believed (or would acknowledge) that cannabis had any medical utility. That was not surprising; physicians receive most of their new drug education from journal articles or from drug company advertisements and promotions, and neither of these sources provides information about medical marijuana.

The dramatic change of view is the result of clinical experience. Doctors and nurses have seen that for many patients cannabis is more useful, less toxic, and less expensive than the conventional medicines prescribed for diverse syndromes and symptoms, including multiple sclerosis, Crohn's disease, migraine headaches, severe nausea and vomiting, convulsive disorders, the AIDS wasting syndrome, chronic pain, and many others.

A mountain of anecdotal evidence speaks to marijuana's medical versatility and striking lack of toxicity. Even the federally sponsored Institute of Medicine has grudgingly acknowledged that marijuana has medical uses.

However, the government itself refuses to learn. Its official position, as stated recently by the new DEA administrator, is that "marijuana is not a medicine.

rdo: Published on Sunday, August 17, 2003 by the Boston Globe
politycy wiedz lepiej

Cytat:
The California Medical Assn.'s recent decision to support marijuana legalization has drawn mixed opinions from physicians and others.

At the same time, legal challenges continue across the country over state medical marijuana laws. And in recent months, the federal government has threatened to shut down marijuana dispensaries for violating federal law.

"It's a new era in medicine in how people are regulating and treating medical marijuana," said Diana Protopapa, director of political affairs and education for the Colorado Medical Society.

The California association's Oct. 16 decision to recommend legalization and regulation of medicinal and recreational cannabis stemmed from a white paper that concluded physicians need better research on the drug. Under current federal policy, adequate studies on marijuana are not possible, the organization said. The association is the first state medical society to officially support marijuana legalization, said CMA President James T. Hay, MD.

rdo: portal American Medical Association

Cytat:
100 Nicotine
99 Ice, Glass (Methamphetamine smoked)
98 Crack
93 Crystal Meth (Methamphetamine injected)
85 Valium (Diazepam)
83 Quaalude (Methaqualone)
82 Seconal (Secobarbital)
81 Alcohol
80 Heroin
78 Crank (Amphetamine taken nasally)
72 Cocaine
68 Caffeine
57 PCP (Phencyclidine)
21 Marijuana
20 Ecstasy (MDMA)
18 Psilocybin Mushrooms
18 LSD
18 Mescaline

lista zamieszczona w In Health, Nov/Dec 1990
Research by John Hastings
Lista utworzona na podstawie opinii lekarzy

Garf jeste w stanie wklei jakies mateiay o tym, e marihuana jest bardziej szkodliwa od papierosw ?
Powrt do gry
samolot

Doczy: 26 Sty 2006
Skd: Toru

PostWysany: Wto Sie 28, 2012 10:01 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Colt napisa:
a Ty mi mwisz e alkochol jest OK bo ma si kaca

Nigdzie nie napisaem, e alkohol jest OK.
Napisaem czym sie rni objawy spoywania alkoholu i marihuany.

Cytat:
ale to nie znaczy (...) , e jest gorsza od innych uywek

Nigdzie nie napisaem, e marihuana jest gorsza od innych narkotykw.

Cytat:
...e mona wciska o niej ciemnot

Wyraam wyacznie swoj wlasn opinie. Moesz sie z ta opinia zgadza lub nie.
Nie jest to wciskanie adnej ciemnoty.

A jesli juz chodzi o wciskanie ciemnoty: czym sie rni Twoja ciemnota od mojej?
e przytoczye kilka list? To nic dla mnie nie znaczy. To s listy sporzdzane w innych krajach, nie
wiadomo jakie intencje kieroway osobami, ktre je tworzyy. Znasz te motywacje?
Czy tylko dorwae kilka list, ktore stworzono , by moe na potrzeby producentw tego narkotyku?.
Jeste na 100% pewny, e nie powstay w takim zakamuflowanym celu?

Wg mnie takie listy w innych krajach moga powstawa po to, by lobbowa za legalnym obrotem marihuan.
Nie mam na to dowodu, ale jest to prawdopodobne.

Co do sprawy wprowadzania zakazu.
Kraje , ktore maj dugoletnie tradycje jej produkcji i spoycia musza liczy sie z lobbby jej producentw.
W Polsce nacisk producentow marihuany ma pewnie nike znaczenie, tak wiec pastwu atwiej jest wprowadzi ostre
zakazy jej wolnego stosowania. W przeciwiestwie do alkoholu i tytoniu.
Te uzywki maj z kolej w Polsce silne lobby producentw i konsumentw, a i panstwo na tym zarabia ogromne kwoty.

Take niezaleznie od tego, ktry z narkotykw jest bardziej szkodliwy, i tak nie jeste w stanie
przeforsowa w Polsce legalizacji marihuany, bo w Polsce liczy sie kasa i wpywy producentw
alkoholu i tytoniu znacznie bardziej, ni tych od marihuany.

Jeszcze raz podkrelam: wyraam wyacznie swoj wlasn opini. Moesz sie z ta opinia zgadza lub nie.
Moja opinia by moe nie odzwieciedla stanu rzeczywistego , cho umys mam jasny, bo marihuany nie zaywam :)

Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Colt

PostWysany: Wto Sie 28, 2012 10:46 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Cytat:
Nigdzie nie napisaem, e alkohol jest OK.

Przepraszam, moja nadinterpretacja

Cytat:
Nigdzie nie napisaem, e marihuana jest gorsza od innych narkotykw.
Wyraam wyacznie swoj wlasn opinie. Moesz sie z ta opinia zgadza lub nie.
Nie jest to wciskanie adnej ciemnoty.

To jest Twoja nadinterpretacja bo sowa byy oglne i nie odnosiy sie do Ciebie

Myl e popadasz troch w paranoj. Jak ona/dziewczyna mwi Ci e Ci kocha to te si zastanawiasz jaki ma w tym interes i czy nie chce Ci "wydyma" ? :)

to co mnie boli to hipokryzja ludzka
przymykanie oczu na dewastujce efekty papierosw i alkoholu, a wite oburzenie w sprawie palenia trawki
ja osobicie jestem jedynie uzaleniony od sportu i odwierzania google mail wic dla mnie inne uywki mogy by nie istnie i bym nie tskni za nimi

pozdrawiam

Od moderatora: interpunkcja! marcin_an
Powrt do gry
Garf

PostWysany: Wto Sie 28, 2012 10:55 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Colt napisa:
Cytat:
IN A RECENT poll conducted by Medscape, a website directed at health care providers, 76 percent of physicians and 89 percent of nurses said they thought marijuana should be available as a medicine.

Czytasz to co wklejasz? Stwierdzili, e powinna by dostpna jako lek. Wic dalej bdzie to obrt restrykcyjny, a nie oglnodostpny. rodki psychotropowe te maj by dostpne? Wedug Twoich argumentw, skoro si nimi leczy, to tak.

Colt napisa:
Garf jeste w stanie wklei jakies mateiay o tym, e marihuana jest bardziej szkodliwa od papierosw ?

Ale po co do mnie odbijasz pieczk z nikotyn? Akurat nie mam zamiaru przerzuca si argumentami co jest bardziej szkodliwe. Seks te jest szkodliwy, zwaszcza dla osb z wad serca, jedzenie herbatnikw z cukrem grozi kalectwem lub mierci. Gdyby przypadkiem prbowa odpisywa na powysze: syszae? To bya nisko przelatujca ironia...

Poza tym czekam na odpowied na moje drugie pytanie. Na pierwsze te nie odpowiedziae do koca, bo jak sam napisae: "lekarze zamujcy si uzaleznieniami". Gdzie w przytoczonych cytatach w ogle mowa o kim takim?

Stanisaw Lem
Powrt do gry
Colt

PostWysany: Wto Sie 28, 2012 11:41 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

"The California association's Oct. 16 decision to recommend legalization and regulation of medicinal and RECREATIONAL cannabis"

Mam nadziej, e teraz ju nie przegapisz tego co istotne.
Powrt do gry
Hashedone

Doczy: 23 Sie 2008

PostWysany: Sro Sie 29, 2012 8:10 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

W kwestii wikszej szkodliwoci tytoniu ni marihuany - nie jest to powd eby legalizowa marihuan. Jest to za doskonay argument, eby zdelegalizowa tyto.
Garf

PostWysany: Sro Sie 29, 2012 9:23 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Colt napisa:
Mam nadziej, e teraz ju nie przegapisz tego co istotne.

To drugi fragment. Ja pisaem o pierwszym. Ten, do ktrego ty pijesz mwi tylko o tym, e lekarze wyrazili ch bardziej dokadnych bada nad dziaaniem marihuany, co jest niemoliwe w obecnym stanie prawnym. Czy Ci akurat twierdz e jest lepsza ni inne uywki? Przecie oni nie o tym...

Ostatni fragment o stopniu uzaleniania przez rne uywki to jeszcze inne autorstwo. Nie widz nigdzie dowodu na poparcie Twojej tezy. Midzy przytoczonymi cytatami nie ma adnego poczenia.

Stanisaw Lem
Powrt do gry
Colt

PostWysany: Sro Sie 29, 2012 9:36 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Skoro lista uywek, sporzdzona przez lekarzy, z ktrej wynika e nikotyna jest znacznie bardziej uzaleniajca nie jest dla Ciebie adnym dowodem, to ja nie potrafi Ci pomc.
Powrt do gry
izaw

Doczy: 12 Wrz 2008
Skd: d

PostWysany: Sro Sie 29, 2012 1:07 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Masz tutaj wyniki bada.
Palenie marihuany obnia inteligencje

Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Gwna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Nastpny
Strona 8 z 10

Skocz do:  
Moesz pisa nowe tematy
Moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Moesz dodawa zaczniki na tym forum
Moesz pobiera pliki z tego forum

Debug: strone wygenerowano w 0.05351 sekund, zapytan = 12
contact

| Darmowe programy i porady Jelcyna | Tansze zakupy w Helionie | MS Office Blog |