Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Ciekawostki o narkotykach - ile w tym prawdy?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Garf

PostWysłany: Wto Sie 28, 2012 10:01 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Colt napisał:
tym bardziej, że lekarze zamujący się uzaleznieniami mają inne zdanie

Którzy? Nazwiskami proszę. To, że ktoś coś powiedział nie znaczy, że całe środowisko ma takie zdanie. Bo nie powiesz mi że pracujący np. dla Monaru tak będą twierdzić.

Poza tym, skoro marihuana nie jest problemem - dlaczego Holandia wycofuje się ze swojego liberalnego prawa?

Stanisław Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Colt

PostWysłany: Wto Sie 28, 2012 11:46 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Cytat:
IN A RECENT poll conducted by Medscape, a website directed at health care providers, 76 percent of physicians and 89 percent of nurses said they thought marijuana should be available as a medicine. That's a big change from the attitude in the medical community a decade ago, when few health providers believed (or would acknowledge) that cannabis had any medical utility. That was not surprising; physicians receive most of their new drug education from journal articles or from drug company advertisements and promotions, and neither of these sources provides information about medical marijuana.

The dramatic change of view is the result of clinical experience. Doctors and nurses have seen that for many patients cannabis is more useful, less toxic, and less expensive than the conventional medicines prescribed for diverse syndromes and symptoms, including multiple sclerosis, Crohn's disease, migraine headaches, severe nausea and vomiting, convulsive disorders, the AIDS wasting syndrome, chronic pain, and many others.

A mountain of anecdotal evidence speaks to marijuana's medical versatility and striking lack of toxicity. Even the federally sponsored Institute of Medicine has grudgingly acknowledged that marijuana has medical uses.

However, the government itself refuses to learn. Its official position, as stated recently by the new DEA administrator, is that "marijuana is not a medicine.

źródło: Published on Sunday, August 17, 2003 by the Boston Globe
politycy wiedzą lepiej

Cytat:
The California Medical Assn.'s recent decision to support marijuana legalization has drawn mixed opinions from physicians and others.

At the same time, legal challenges continue across the country over state medical marijuana laws. And in recent months, the federal government has threatened to shut down marijuana dispensaries for violating federal law.

"It's a new era in medicine in how people are regulating and treating medical marijuana," said Diana Protopapa, director of political affairs and education for the Colorado Medical Society.

The California association's Oct. 16 decision to recommend legalization and regulation of medicinal and recreational cannabis stemmed from a white paper that concluded physicians need better research on the drug. Under current federal policy, adequate studies on marijuana are not possible, the organization said. The association is the first state medical society to officially support marijuana legalization, said CMA President James T. Hay, MD.

źródło: portal American Medical Association

Cytat:
100 Nicotine
99 Ice, Glass (Methamphetamine smoked)
98 Crack
93 Crystal Meth (Methamphetamine injected)
85 Valium (Diazepam)
83 Quaalude (Methaqualone)
82 Seconal (Secobarbital)
81 Alcohol
80 Heroin
78 Crank (Amphetamine taken nasally)
72 Cocaine
68 Caffeine
57 PCP (Phencyclidine)
21 Marijuana
20 Ecstasy (MDMA)
18 Psilocybin Mushrooms
18 LSD
18 Mescaline

lista zamieszczona w In Health, Nov/Dec 1990
Research by John Hastings
Lista utworzona na podstawie opinii lekarzy

Garf jesteś w stanie wkleić jakies mateiały o tym, że marihuana jest bardziej szkodliwa od papierosów ?
Powrót do góry
samolot

PostWysłany: Wto Sie 28, 2012 10:01 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Colt napisał:
a Ty mi mówisz że alkochol jest OK bo ma się kaca

Nigdzie nie napisałem, że alkohol jest OK.
Napisałem czym sie różnią objawy spożywania alkoholu i marihuany.

Cytat:
ale to nie znaczy (...) , że jest gorsza od innych używek

Nigdzie nie napisałem, że marihuana jest gorsza od innych narkotyków.

Cytat:
...że można wciskać o niej ciemnotę

Wyrażam wyłacznie swoją wlasną opinie. Możesz sie z ta opinia zgadzać lub nie.
Nie jest to wciskanie żadnej ciemnoty.

A jesli juz chodzi o wciskanie ciemnoty: czym sie różni Twoja ciemnota od mojej?
Że przytoczyłeś kilka list? To nic dla mnie nie znaczy. To są listy sporządzane w innych krajach, nie
wiadomo jakie intencje kierowały osobami, które je tworzyły. Znasz te motywacje?
Czy tylko dorwałeś kilka list, ktore stworzono , być może na potrzeby producentów tego narkotyku?.
Jesteś na 100% pewny, że nie powstały w takim zakamuflowanym celu?

Wg mnie takie listy w innych krajach moga powstawać po to, by lobbować za legalnym obrotem marihuaną.
Nie mam na to dowodu, ale jest to prawdopodobne.

Co do sprawy wprowadzania zakazu.
Kraje , ktore mają długoletnie tradycje jej produkcji i spożycia musza liczyć sie z lobbby jej producentów.
W Polsce nacisk producentow marihuany ma pewnie nikłe znaczenie, tak wiec państwu łatwiej jest wprowadzić ostre
zakazy jej wolnego stosowania. W przeciwieństwie do alkoholu i tytoniu.
Te uzywki mają z kolej w Polsce silne lobby producentów i konsumentów, a i panstwo na tym zarabia ogromne kwoty.

Także niezaleznie od tego, który z narkotyków jest bardziej szkodliwy, i tak nie jesteś w stanie
przeforsować w Polsce legalizacji marihuany, bo w Polsce liczy sie kasa i wpływy producentów
alkoholu i tytoniu znacznie bardziej, niż tych od marihuany.

Jeszcze raz podkreślam: wyrażam wyłacznie swoją wlasną opinię. Możesz sie z ta opinia zgadzać lub nie.
Moja opinia być może nie odzwieciedla stanu rzeczywistego , choć umysł mam jasny, bo marihuany nie zażywam :)

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Colt

PostWysłany: Wto Sie 28, 2012 10:46 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Cytat:
Nigdzie nie napisałem, że alkohol jest OK.

Przepraszam, moja nadinterpretacja

Cytat:
Nigdzie nie napisałem, że marihuana jest gorsza od innych narkotyków.
Wyrażam wyłacznie swoją wlasną opinie. Możesz sie z ta opinia zgadzać lub nie.
Nie jest to wciskanie żadnej ciemnoty.

To jest Twoja nadinterpretacja bo słowa były ogólne i nie odnosiły sie do Ciebie

Myślę że popadasz trochę w paranoję. Jak żona/dziewczyna mówi Ci że Cię kocha to też się zastanawiasz jaki ma w tym interes i czy nie chce Cię "wydymać" ? :)

to co mnie boli to hipokryzja ludzka
przymykanie oczu na dewastujące efekty papierosów i alkoholu, a święte oburzenie w sprawie palenia trawki
ja osobiście jestem jedynie uzależniony od sportu i odświerzania google mail więc dla mnie inne używki mogły by nie istnieć i bym nie tęsknił za nimi

pozdrawiam

Od moderatora: interpunkcja! marcin_an
Powrót do góry
Garf

PostWysłany: Wto Sie 28, 2012 10:55 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Colt napisał:
Cytat:
IN A RECENT poll conducted by Medscape, a website directed at health care providers, 76 percent of physicians and 89 percent of nurses said they thought marijuana should be available as a medicine.

Czytasz to co wklejasz? Stwierdzili, że powinna być dostępna jako lek. Więc dalej będzie to obrót restrykcyjny, a nie ogólnodostępny. Środki psychotropowe też mają być dostępne? Według Twoich argumentów, skoro się nimi leczy, to tak.

Colt napisał:
Garf jesteś w stanie wkleić jakies mateiały o tym, że marihuana jest bardziej szkodliwa od papierosów ?

Ale po co do mnie odbijasz piłeczkę z nikotyną? Akurat nie mam zamiaru przerzucać się argumentami co jest bardziej szkodliwe. Seks też jest szkodliwy, zwłaszcza dla osób z wadą serca, jedzenie herbatników z cukrem grozi kalectwem lub śmiercią. Gdybyś przypadkiem próbował odpisywać na powyższe: słyszałeś? To była nisko przelatująca ironia...

Poza tym czekam na odpowiedź na moje drugie pytanie. Na pierwsze też nie odpowiedziałeś do końca, bo jak sam napisałeś: "lekarze zamujący się uzaleznieniami". Gdzie w przytoczonych cytatach w ogóle mowa o kimś takim?

Stanisław Lem
Powrót do góry
Colt

PostWysłany: Wto Sie 28, 2012 11:41 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

"The California association's Oct. 16 decision to recommend legalization and regulation of medicinal and RECREATIONAL cannabis"

Mam nadzieję, że teraz już nie przegapisz tego co istotne.
Powrót do góry
Hashedone

PostWysłany: Sro Sie 29, 2012 8:10 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

W kwestii większej szkodliwości tytoniu niż marihuany - nie jest to powód żeby legalizować marihuanę. Jest to zaś doskonały argument, żeby zdelegalizować tytoń.
Garf

PostWysłany: Sro Sie 29, 2012 9:23 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Colt napisał:
Mam nadzieję, że teraz już nie przegapisz tego co istotne.

To drugi fragment. Ja pisałem o pierwszym. Ten, do którego ty pijesz mówi tylko o tym, że lekarze wyrazili chęć bardziej dokładnych badań nad działaniem marihuany, co jest niemożliwe w obecnym stanie prawnym. Czy Ci akurat twierdzą że jest lepsza niż inne używki? Przecież oni nie o tym...

Ostatni fragment o stopniu uzależniania przez różne używki to jeszcze inne autorstwo. Nie widzę nigdzie dowodu na poparcie Twojej tezy. Między przytoczonymi cytatami nie ma żadnego połączenia.

Stanisław Lem
Powrót do góry
Colt

PostWysłany: Sro Sie 29, 2012 9:36 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Skoro lista używek, sporządzona przez lekarzy, z której wynika że nikotyna jest znacznie bardziej uzależniająca nie jest dla Ciebie żadnym dowodem, to ja nie potrafię Ci pomóc.
Powrót do góry
izaw

PostWysłany: Sro Sie 29, 2012 1:07 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Masz tutaj wyniki badań.
Palenie marihuany obniża inteligencje

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 8 z 10

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach