Strona: [  << <   1   > >>  ]  z  1     
Autor Temat: wydajność-szybkość bazy danych
anonim
Typ: Nie zarejestrowany
wydajność-szybkość bazy danych

Hej

Mam do napisania aplikację do obsługi biblioteki. Około 12 tys. woluminów. Zastanawiam się nad napisaniem tego w VB 6.0 ale nie wiem czy aplikacja będzie w miarę szybko pracowała z taką bazą danych.
Czy najlepiej tutaj użyć ADO - bazy Accessa 2000 - Microsoft Jet 4.0 czy to jest na tyle wydajne by mogło sprawnie działać w takiej sytuacji.

Może później jak wszystko będzie już działać będę rozbudowywał aplikację z jedno stanowiskowej na wielostanowiskową w układzie klient-serwer.

Kiedyś bawiłem się VB 6.0 pisząc proste aplikacje ale nigdy na poważnie i to z taką bazą danych. Proszę o radę. Czy może lepiej zakupić Visual Basic .NET podszkolić się i w nim zacząć projekt ?

Proszę o poradę.
Pozdrawiam.
Marcin

17-03-2005 17:28
  
DJKTyp: neutral
Postów: 871
Zarejestrowany: Feb 2004

Prawda jest taka, że szybkość działania zależy w głownym stopniu od tego w jaki sposób stworzysz bazę danych i jak zaimplementujesz jej obsługę a nie to czy jest to VB6 czy VB.Net - chociaż ten drugi daje więcej możliwości i "teoretycznie" jest szybszy
Hmmm - jakoś ta różnica w szybkości działania pomiędzy VB6 a VB.Net nie powaliła mnie z nóg a raczej przeciwnie o_O

[Post edytowany dnia 18-03-2005 18:45 przez DJK]


_____________________________________________
Jeśli można coś zrobić w sposób optymalny to czemu nie

18-03-2005 18:45
Pokaż profil DJK  Wyślij email do DJK   Odwiedź stronę DJK  
losmac
"profesorek"
Typ: neutral
Postów: 758
Zarejestrowany: May 2003

Po pierwsze:
Wydajność i szybkość bazy danych przede wszystkim zależy od tego jak ją zaplanujesz, a szczególnie od tego jak potworzysz relacje między poszczególnymi tabelami bazy danych.

Po drugie:
To jaki wybierzez motor bazy danych zależy od tego, do czego i w jakim trybie ma działać baza danych. Dla jednostanowiskowej, czy kilkustanowiskowej bazy danych nie potrzebujesz nie wiadomo jakiego motora bazy danych i w zupełności wystarczy Ci Access (choć ma swoje wady: wszystkie operacje bazy danych odbywają się po stronie klienta). Przy większym projekcie (np.: 100 użytkowników) lepiej użyć większych i wydajniejszych baz danych, ot choćby darmowego MySQL'a.

Po trzecie:
Język oprogramowania nie ma tu aż tak wielkiego znaczenia. To, w jaki sposób oprogramujesz bazę, będzie miało wpływ na szybkość bazy!

A tak poza tym...
To zupełnie wszystko jedno w czym piszesz... Pisz w tym, w czym się najlepiej czujesz. No, chyba że masz multum czasu i możesz sobie pozwolić na późniejsze poprawki.

[Post edytowany dnia 20-03-2005 12:00 przez losmac]


_____________________________________________
POSTULATY STARUSZKA:
1) Ludzie, dbajcie o polszczyznę!!!
2) Ludzie, zadawajcie kompletne pytania, a nie rzucacie ochłapy i trzeba się domyślać o co chodzi!!!

Powodzenia
Maciej Łoś

20-03-2005 11:59
Pokaż profil losmac  Wyślij email do losmac   Odwiedź stronę losmac  
Wszystkich odpowiedzi: 2 :: Maxymalnie na stronę: 20
Strona: [  << <   1   > >>  ]  z  1