Strona: [  << <   1   > >>  ]  z  1     
Autor Temat: osie x i y
zibi
Typ: neutral
Postów: 13
Zarejestrowany: Nov 2004
osie x i y

Rysuje linię
For i = 1 To 10 Step 0.01
Picture1.PSet (i, 17)
Next i

End Sub

układ współrzędnych Y zaczyna się od góry w dół
chciałbym zrobic żeby był on tradycyjny od dołu w góre

24-11-2004 23:20
Pokaż profil zibi  Wyślij email do zibi   
karolinavb
Typ: neutral
Postów: 468
Zarejestrowany: Jan 2003

Picture1.PSet (i , Picture1.ScaleHeight - 17)


_____________________________________________
Karolina

25-11-2004 00:15
Pokaż profil karolinavb  Wyślij email do karolinavb   
Knight Lore''FC
Typ: neutral
Postów: 240
Zarejestrowany: Jan 2003


Picture1.PSet (i , Picture1.ScaleHeight - 17)


Od jakiegos (DLUGIEGO) czasu obserwuje Pania karolinavb i zawsze jej odpowiedzi byle dla mnie zastanawiajace... dokladne (nawet za bardzo) z przykladami i linkami do innych stron (czesto do stron MS...), ale tym razem to jakos sie nie popisala - az to nie pasuje do niej .
Nie twierdze ze w ten sposob jest zly,ale prosciej jest zmienic uklad wspolrzednych dla Picture, niz wspolrzedne dla kazdego rysowanego elementu...

Przypisanie Picture1.ScaleHeight liczby ujemnej, a ScaleTop dodatniej o tej samej wartosci powoduje odwrocenie ukladu wspolrzednych.
Wygodniejszym jednak sposobem jest uzycie Picture1.Scale (X1,Y1)-(X2,Y2)

Czyli przy starcie formy ustawiasz :

Picture1.Scale (0, Picture1.ScaleHeight)-(Picture1.ScaleWidth, 0)

i od teraz mozesz po Picture1 rysowac w ukladzie matematycznym. Tak dla informacji : GEODEZYJNY uklad wspolrzednych jest inny... X sa pionowo ,a Y poziomo i co ciekawe WSZYSTKIE WZORY MATEMATYCZNE sa takie same

25-11-2004 02:05
Pokaż profil Knight Lore  Wyślij email do Knight Lore        1065423
karolinavb
Typ: neutral
Postów: 468
Zarejestrowany: Jan 2003

Ja z kolei od dłuższego czasu obserwuję, że niektórzy uczestnicy forum komentują moje wypowiedzi inaczej bardziej "personalnie", jeśli tak można powiedzieć niż pozostałych uczestników forum.

Także użycie takiego przez Ciebie określenia "Pania" oznacza inne traktowanie niż pozostałych (czymkolwiek by tego nie tłumaczyć).

Przeciwko uwagom technicznym nic nie mam oczywiście. Ale wypowiedzi Maćka  (losmac) nie są tak komentowane na przykład.

W każdym razie jest mi przykro i często powstrzymuje mnie to przed wypowiedzią zwłaszcza wtedy, gdy nie bardzo jestem pewna czy mam rację, a chciałabym się o tym przekonać. Dlatego też unikam raczej prezentowania własnego kodu na rzecz dokładnego przytaczania "linków".

Zastanawiałam się, dlaczego tak jest, pewnie, dlatego, że jestem kobietą, być może powinnam jednak zarejestrować się pod męskim pseudonimem i sprawdzić.
Co do obszerności wypowiedzi i cytatów ze stron, to wyjaśniam, że mam dość bogaty skatalogowany zbiór notatek, bo programowaniem zajmuję się nie od dziś i mam wypracowane metody wyszukiwania, ponieważ uważam, że zanim coś zrobię najlepiej sprawdzić, czy ktoś już tego nie wymyślił, bo osdzczędzam w ten sposób czas i po co wyważać otwarte drzwi.... też pewnie spotka mnie jakiś przykry komentarz.

P.S.
W mojej pracy zawodowej również spotykam się z takim traktowaniem z niedowierzaniem, przekąsem, złośliwością, zanim rozmówca nie zapomni, że jestem kobietą w trakcie rozmowy czy dalszej współpracy. Czasem z otwartymi uwagami dotyczącymi płci w kontekście wykonywanego zawodu. Muszę dokładniej udawadniać swoje racje, a nie daj Boże jak się pomylę...(podczas gdy pomyłka któregoś z kolegów, to po prostu ludzka sprawa...) być może stąd ten nawyk, który Ci porzeszkadza (tak źle i tak nie dobrze)...

Czy Wam przeszkadza to, co piszę, i że piszę, czy może nie życzycie sobie mojego udziału w forum? I dlaczego ? Ja czuję się szykanowana...

Jeśli znów ktoś poczuje się niezadowlony z mojej wypowiedzi to z góry przepraszam... , że żyję...

[Post edytowany dnia 25-11-2004 10:43 przez karolinavb]


_____________________________________________
Karolina

25-11-2004 10:25
Pokaż profil karolinavb  Wyślij email do karolinavb   
Piotr T
Typ: neutral
Postów: 176
Zarejestrowany: May 2004

Karolino - wyluzuj i nie przejmuj się tym co inni piszą - twoje rady są jak najbardziej na miejscu i linki które podajesz są jak najbardziej pomocne. Zawsze każdy problem tu poruszany można rozwiązywać na tysiąc innych sposobów. Tak trzymaj Twoje rady niejednemu zagubionemu w kodzie na tym forum napewno pomogły


_____________________________________________
Visual Basic.NET - Mercedes dla programistów

25-11-2004 11:43
Pokaż profil Piotr T  Wyślij email do Piotr T   Odwiedź stronę Piotr T  
zibi
Typ: neutral
Postów: 13
Zarejestrowany: Nov 2004
dzięki !!!

dzięki

[Post edytowany dnia 25-11-2004 12:13 przez zibi]

25-11-2004 12:11
Pokaż profil zibi  Wyślij email do zibi   
Chudy
[TLHW]WiktorTyp: moderator
Postów: 574
Zarejestrowany: Aug 2002

Nie przejmuj się Karolino. Często jest tak że jak ktoś jest dobry to ktoś lubi się doczepić


_____________________________________________
Projekt "Thunder Cannons" nadchodzi...

25-11-2004 17:51
Pokaż profil Chudy  Wyślij email do Chudy   Odwiedź stronę Chudy       1220895
marcin_an
Forumowicz
Typ: neutral
Postów: 1265
Zarejestrowany: Mar 2004

Knight Lore''FC:
Układ matematyczny???

Karolina:
Bo faceci (większość) tacy już są. Przez wieki podział na kobiety i mężczyzn i to, co komu wolno i co kto ma robić był jasno ustalony. I chociaż formalnie się to zmieniło i w sensie ogólnospołecznym ten podział powoli zanika, w znacznej części samców ten schemat nadal siedzi. I niestety - to się pewnie szybko nie zmieni, szczególnie w Polsce, gdzie tradycyjne, utarte formy szybko nie przemijają. Ważne, żebyś nie pozwalała, by ciebie to niszczyło. To, co inni mówią o tobie tak naprawdę nie ma znaczenia. Wiem, że statystyczny przedstawiciel gatunku Homo Sapiens ma potrzebę akceptacji, ale jeśli się jej nie uzyskuje, to nie można pozwolić, by to przeszkadzało w życiu (łatwo powiedzieć...). A szczególnie, by zniechęcało cię to do kolejnych prób. Pisz na forum co sądzisz, pokazuj swoje kody. Jeśli zrobisz w programie błąd, to w programie będzie błąd - i tyle. Każdemu, nawet najlepszemu, zdarza się robić błędy. Nikt cię za pomyłkę nie wyśmieje. Zauważ, że przecież piszą tutaj posty także osoby, które właściwie dopiero zaczynają swoją przygodę z VB i jednak uzyskują pomoc, a forumowicze się z nich nie śmieją. Zobacz, ile razy ja sam zrobiłem naprawdę głupie błędy i nic się nie stało - ktoś napisał, że jest błąd, poprawiłem (lub nie) i na tym się skończyło. Nie bój się próbować. Szczególnie tutaj - na forum - gdzie kompletnie nic ci nie grozi. Nie sądzę, żebyś się skompromitowała, a nawet jeśli tak się stanie - stąd można się zawsze wycofać. Pamiętaj, że na vbforum jesteś osobą dla wszystkich (lub prawie wszystkich) anonimową. Nic ci nie grozi. Postaraj się podejść do tego z większym dystansem . Uwierz też w siebie. Przecież nawet jesteś polecana (przynajmniej tak wnioskuję z pewnej rozmowy pomiędzy tobą i panem na "A" ). A "męskimi szowinistycznymi świniami" się nie przejmuj. Ważne, żebyś sama czuła, że jesteś coś warta i żeby ich słowa nie zabijały w tobie tego wrażenia. Może cię pocieszę, jeśli ci powiem, że jesteś jedną z postaci tego forum, które uznaję za osoby z dużą wiedzą. I nie ma dla mnie znaczenia fakt, że jesteś kobietą... (kłamię... ma - u mnie kobiety mają łatwiej ).

Dla wszystkich, którzy sądzą, że kobieta nie może być programistą, dorzucam taką ciekawostkę:
Pierwsze programy komputerowe stworzyła kobieta - Augusta Ada King (1815-1852), córka George'a Byrona (tak, TEGO Byrona). Może nie był to program na IBM-PC, ale komputer nie musi należeć do tej architektury by być komputerem.

Z innej beczki:
Jeśli już poruszamy takie tematy - widzę, że kolejna próba reanimacji wspólnego projektu została - mówiąc wprost - olana. Ja się w takim wypadku wycofuję i nie mam zamiaru dalej się w to bawić. Może jeśli ktoś kiedyś jeszcze wpadnie na taki szalony pomysł, przyłączę się. Ale ja nie mam teraz ochoty tego dalej ciągnąć. Dzięki dla wszystkich, którzy mimo wszystko byli chętni. Nie chcę wymieniać kogo, bo jeszcze zapomnę kogoś wymienić i poczuje się urażony .

[Post edytowany dnia 25-11-2004 20:57 przez marcin_an]


_____________________________________________
Jedzonko dla Google'a:
Forum na temat Visual Basic, C, C++, Pascal, Programowanie, API, PHP, VBA, VB.NET, QBasic, VBScript, Komputery
Moja strona o wszystkim

25-11-2004 20:51
Pokaż profil marcin_an  Wyślij email do marcin_an   Odwiedź stronę marcin_an  
Knight Lore''FC
Typ: neutral
Postów: 240
Zarejestrowany: Jan 2003

To sie narobilo...

Karolina
Napisalem 1 (jedno) zdanie, w ktorym wyrazam moj podziw dla Twojej wiedzy :


...zawsze jej odpowiedzi byle dla mnie zastanawiajace... dokladne (nawet za bardzo) z przykladami i linkami do innych stron (czesto do stron MS)...
Widzac w postach, ze na jakies pytanie udzielilas odpowiedzi wiem, ze temat zostal zakonczony - na 99% dalas przyklad, linki i wiele innych informacji.
Tym razem podeszlas do tematu inaczej - jedna linijka, ktora nawet nie jest odpowiedzia na pytanie jak zmienic uklad wspolrzednych. Dla tego :


... ale tym razem to jakos sie nie popisala - az to nie pasuje do niej ....
Przepraszam jesli zabrzmialo to obrazliwie (nie mialem takiego zamiaru).

W moim mniemaniu (i chyba innych tez) uchodzisz za osobe DOSKONALE znajaca vb.
Sama Sobie wyznaczylas klase i poziom odpowiedzi, wiec nie dziw sie, ze ktos zauwazyl, ze prymus sie nie przygotowal...
W/g mnie to nic nie musisz udowadniac (znajomosc VB) - nie po to jest forum aby pokazac, ze Kobieta tez potrafi - to chyba kazdy wie.
To ze boisz sie krytyki przy publikacji swoich kodow programow jest dla mnie niezrozumiale.

Piszac "Pania" chcialem podkreslic ze to RODZYNEK na tym forum.
Nie wiem po co taka afera z tego wynikla...

marcin_an:
Widze ze jestes bardzo zdziwiony...

Matematyczny uklad wspolrzednych - X w poziomie, Y w pionie
Geodezyjny uklad wspolrzednych - X w pionie, Y w poziomie

26-11-2004 01:31
Pokaż profil Knight Lore  Wyślij email do Knight Lore        1065423
marcin_an
Forumowicz
Typ: neutral
Postów: 1265
Zarejestrowany: Mar 2004

Poprost nigdy nie spotkałem się z takim czymś, a na matematyce używamy układów, gdzie x i y są w różnych miejscach... właściwie czasami wogóle nie ma x i y .


_____________________________________________
Jedzonko dla Google'a:
Forum na temat Visual Basic, C, C++, Pascal, Programowanie, API, PHP, VBA, VB.NET, QBasic, VBScript, Komputery
Moja strona o wszystkim

26-11-2004 03:13
Pokaż profil marcin_an  Wyślij email do marcin_an   Odwiedź stronę marcin_an  
Wszystkich odpowiedzi: 9 :: Maxymalnie na stronę: 20
Strona: [  << <   1   > >>  ]  z  1