Strona: [  << <   1   > >>  ]  z  1     
Autor Temat: funkcja Undo i Redo
Tamgo
Typ: neutral
Postów: 129
Zarejestrowany: Aug 2004
funkcja Undo i Redo

Chciałem zapytać, czy są gotowce dla Undo i Redo. I czy taką funkcje można mieć w VB Working Modell 6.
Jeśli nie to skąd ją "wytrzasnąć" i jak ją zastosować? Czy ktoś może mi podpowiedzieć.  Bo ostatnio kombinowałem "swoją" wersję. Trochę się spociłem, chociaż - przyznam moje Undo cofa tylko jeden krok, ale za to aż 6 różnych operacji, podając właściwy wynik "z przed". I działa zawsze, dając możliwość skorygowania wpisu, wykonanego obliczenia, cofnięcia paska postępu obliczeń (o jeden segment)zmiany koloru oznakowania segmentu, podania właściwego skorygowanego wyniku i przygotowania do poprawnego wpisu. Ale to pewnie nie to.

13-09-2004 21:08
Pokaż profil Tamgo  Wyślij email do Tamgo        4484571
Viper87Typ: neutral
Postów: 490
Zarejestrowany: Oct 2002

Znów to samo - za mało danych. Co piszesz? Edytor tesktu, program graficzny, grę, przeglądarkę internetową? Jeśli nie określisz jakiego typu operacje wykonuje Twój program, to jak ktoś ma Ci pomóc? W VB (i chyba w żadnym innym języku programowania) nie ma gotowych funkcji UNDO, REDO właśnie z uwagi na różnorodność zadań, jakie może wykonywać program.


_____________________________________________
Viper

"Savoir c`est prevoir, prevoir c`est prevenir". 
(Wiedzieć to przewidzieć, przewidzieć to zapobiegać) 


13-09-2004 21:21
Pokaż profil Viper87  Wyślij email do Viper87   Odwiedź stronę Viper87  
Tamgo
Typ: neutral
Postów: 129
Zarejestrowany: Aug 2004
Undo i Redo

Za mało jeszcze wiem, żeby pisać cos poważnego, ćwiczę dużo, czytam i mam coraz więcej pytań. W ramach ćwiczeń zbudowałem taki mały kalkulatorek do obliczania powierzchni. Potem okazało się, żeby obliczyć bryłę wielokątną i wielopłaszczyznową, trzeba było wykonać sporo obliczeń i przeliczeń. W którymś momencie prób kliknąłem nie tam gdzie trzeba.... i doszedłem do wniosku, że coś takiego musi być. Zeby na przyszłość użytkownika zwyczajnie szlag nie trafiał, bo mnie wtedy mało nie trafił. Moje UNDO zbudowałem w oparciu o zwykły licznik. Licznik miał 4 pozycje i rejestrował poszczególne etapy obliczeń. Zatem stan obliczeń obrazowała wartość wskaźników licznika. Więc cofnięcie było niczym innym jak przestawianiem licznika. Jedynie ze względu na zapis (zawierał ok 30 linii kodu) poszukuję czegos lepszego. Pomyślałem, że powinno być, bo w VB jest chyba prawie wszystko.

13-09-2004 22:24
Pokaż profil Tamgo  Wyślij email do Tamgo        4484571
marcin_an
Forumowicz
Typ: neutral
Postów: 1265
Zarejestrowany: Mar 2004

Nie. Nie ma w VB komendy do cofania i powtarzania (undo i redo). Wynika to z takiego prostego faktu, że nie da się napisać uniwersalnej procedury cofajacej, powatarzającej - każdy program jest inny, pracuje z innymi danymi i w inny sposób.


_____________________________________________
Jedzonko dla Google'a:
Forum na temat Visual Basic, C, C++, Pascal, Programowanie, API, PHP, VBA, VB.NET, QBasic, VBScript, Komputery
Moja strona o wszystkim

14-09-2004 20:30
Pokaż profil marcin_an  Wyślij email do marcin_an   Odwiedź stronę marcin_an  
Wszystkich odpowiedzi: 3 :: Maxymalnie na stronę: 20
Strona: [  << <   1   > >>  ]  z  1