Strona: [  << <   1   > >>  ]  z  1     
Autor Temat: Pomysl
anonim




Typ: Nie zarejestrowany
Pomysl

chodzi mi o takie cos - kiedys na windzie 98 w rejestrze widzialem ze nawet pliki exe sa uruchamiane za pomoca "czegos" (musialem do tego dojsc jak jakis glupi program mi to powalil) - wiec taki pomysl czy pomiedzy te czynnosci mozna by wsadzic jakis program ktory np. sprawdzalby czy dana aplikacja moze byc uruchomiona przez uzytkownika - jakies pomysly ?

aha teraz mam Xp i w rejestrze tego niewidze
i czy pliki exe mialyby dalej swoje ikonki - a z tym chyba niebedzie klopotu bo za to jest odpowiedzialny inny wpis do rejestru

pozdrawiam

03-06-2004 16:30
  
m-a-x



Typ: neutral
Postów: 366
Zarejestrowany: Jan 2003

Na wstępie polecam przeczytać regulamin (apropo twojego tematu) :
http://board.freeweb.pl/posts.php?board_id=1543&topic_id=77394&division=615

Przechodząc do pytania: nie rozumiem jednej rzeczy - o co ci tu chodzi - "...jak jakis glupi program mi to powalil". No ale nie jest to chyba ważne

Żadne coś nie jest odpowiedzialne za uruchomienie twojego programu. To owe coś to jest poprostu poinformowanie shella o tym aby uruchomil program z parametrem.

Co do pomysłu wpakowania pomiędzy proces uruchamiania programu jakąś inną aplikację doprowadzilibyśmy do zapętlenia. Tzn jeżeli myslałeś o czymś takim: wprowadzić w kluczu ...\open\command wartość która jest ścieżką do programu "weryfikującego dostęp", a właściwa ścieżka - do programu który ma zostać uruchomiony jest przekazywana w argumencie. Potem twoja aplikacja za pomocą ShellExecute by powodowała uruchomienie tego właściwego programu to takie coś nie wypali na bank.


_____________________________________________

Problemem zazwyczaj nie jest brak osób znających odpowiedź a zadanie właściwego pytania!

03-06-2004 20:15
Pokaż profil m-a-x  Wyślij email do m-a-x   
Wszystkich odpowiedzi: 1 :: Maxymalnie na stronę: 20
Strona: [  << <   1   > >>  ]  z  1