Strona: [  << <   1   > >>  ]  z  1     
Autor Temat: Jak to ugryźć?
anonim
Typ: Nie zarejestrowany
Jak to ugryźć?

Witam! Mam mały problemik z lokalnym (LAN) chatem.Mianowicie wszystko w nim działa (przesylanie informacji), ale nie wiem jak poradzić sobie z listą dostępnych użytkowników. Kontrolki winsock pracują jako protokół UDP. Myślałem o ListBox i dodaniu nazwy usera do listy, ale to musi działać poprawnie, gdy jeden komp jest już włączony a drugi się dołącza i ten dołączający musi sprawdzic czy nie ma jakiegos użytkownika już w LANie. Proszę o jakieś podpowiedzi najlepiej z przykładami :-) Pozdrawiam.

21-12-2003 20:27
  
Chudy
[TLHW]WiktorTyp: moderator
Postów: 574
Zarejestrowany: Aug 2002

Na serwerze zrób pętle która spisuje do zmiennej nazwy użytkowników (pseudonimy) i oddziela je np. linijkami i następnie wysyła do wszystkich klientów przy wejściu jednego z użytkowników i przy każdym wyjściu. W moim czacie zrobiłem tak że serwer wysyła dane w następujący sposób:
UserList
Chudy
Bisiek
Alex

Po zastosowaniu tego na serwerze klient po odebraniu wiadomości z listą użytkowników powinien czyścić listboxa i wprowadzać pokolei pseudonimy. Oto kawałek przykładowego kodu:
Dim P AS Variant
P = Split(Dane,vbNewLine)
List1.Clear
For I = 1 To UBound(P) - 1
List1.AddItem P(I)
Next I

Jak już napisałem jest to kawałek kodu więc musisz tu dopisać kilka rzeczy (np. Winsock1.GetData Dane,,vbstring) i wkleić go do swojego czata. Być może się gdzieś pomyliłem więc jeśli nie działa odpisz.

[Post edytowany dnia 23-12-2003 22:49 przez Chudy]


_____________________________________________
Projekt "Thunder Cannons" nadchodzi...

23-12-2003 22:47
Pokaż profil Chudy  Wyślij email do Chudy   Odwiedź stronę Chudy       1220895
anonim
Typ: Nie zarejestrowany

Dzieki Chudy za zainteresowanie, ale problem w tym, ze moj chat nie ma servera :-) Moja aplikacja wykorzystuje protokol UDP czyli nie gwarantuje dostarczenia wyslanych informacji. Nie trzeba wpisywac zadnych IP itd. Ustawia sie jakis port i wszyscy, ktorzy maja uruchomiona aplikacje w LANie sa widoczni na liscie uzytkownikow. Info o dostepnych uzytkownikach jest wysylana miedzy aplikacjami jak i wiadomosci (tak jak jest to zrobione w znanym programie LANChat Pro.) Jesli wyslesz jakas wiadomosc a uzytkownik jest offline to ta wiadomosc poprostu nie dotrze do uzytkownika i przy okazji aplikacja nie wywali zadnego bledu.

25-12-2003 20:06
  
Wszystkich odpowiedzi: 2 :: Maxymalnie na stronę: 20
Strona: [  << <   1   > >>  ]  z  1