Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Użytkownicy nie dzielący się znalezionymi rozwiązaniami - co z nimi zrobić?

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Sprawy dotyczące forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcin_an

PostWysłany: Sob Maj 21, 2016 6:44 pm  OP    Temat postu: Użytkownicy nie dzielący się znalezionymi rozwiązaniami - co z nimi zrobić? Odpowiedz z cytatem Pisownia

Co wg was powinienem robić z kreaturami takimi jak ta?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
samolot

PostWysłany: Sob Maj 21, 2016 7:50 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Ponieważ jest to wyłącznie jedno jedyne jego pytanie w tym wątku, i pytający zdążył sobie(wg niego) znaleźć odpowiedź, oraz że poinformował o tym tu w sposób nie przyjęty na tym forum, i ponieważ my nie możemy stwierdzić niczego na temat jego rozwiązania, wyrazić opinii ani rady, to z punktu widzenie forum taki watek jest śmieciem niczego nie wnoszącym do wartości merytorycznej forum i niepotrzebnie zapełnia bazę danych. Z tego punktu widzenia, jest do usunięcia z automatu. A żeby nie było wątpliwości co do "Zasad" traktowania takich przypadków, to można by dopisać do nich jakąś klauzulę o usuwaniu takich śmieci z forum bez ostrzeżenia. Tym bardziej, że jest to gość - efemeryda, który prawdopodobnie już tu nie zajrzy, albo zajrzy ponownie i zrobi to samo. Jeśli zajrzy ponowie i zada rzeczowe pytanie, to "procedura oceny tego nowego wątku zacznie się od początku" i jeśli ten nowy watek będzie cokolwiek wnosił do wiedzy, to sądzę, że nikt go nie usunie. Najwyżej pytanie będzie czekało dłużej na odpowiedź.
Takie śmieci niepotrzebnie robią w wynikach szukania tłok i niepotrzebne klikanie w odnośniki do nich tylko po to by się niczego nie dowiedzieć, obciąża forum i łącza użytkowników.

marcin_an

PostWysłany: Sob Maj 21, 2016 9:40 pm  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Tzn. sam wątek został tylko dlatego, że miałem nadzieję, że autor jednak pomyśli o kimś więcej niż on sam. Skoro tego nie zrobił, to wątek pójdzie do wyrzucenia. Czuję pewien wewnętrzny opór i niesmak na myśl o jego skasowaniu, bo OP - oprócz braku podzielenia się rozwiązaniem - jest kolejnym z tych, którzy traktują fora jako swój prywatny folwark i oczekują, że temat będzie kasowany, gdy im nie jest już dalej potrzebny. Ale faktem jest, że zaśmieca, więc będzie jak każdy inny śmieć potraktowany.

Moje pytanie dotyczyło raczej tego, co robić z takimi osobami. Powoli zaczynam być nimi zmęczony. Mogę blokować dostęp do forum, ale domyślam się, że zaraz podniosą się głosy sprzeciwu. Już zdążyłem otrzymać PW z wyrazami zniesmaczenia, że nazwałem omawianą osobę "kreaturą" (a tak delikatnego określenia użyłem tylko dlatego, że wypowiadam się tutaj oficjalnie jako mod i należy zachować pewien poziom), i próbami przekonania mnie, że biedactwo zapewne nie wiedziało, że społeczność nie służy tylko realizacji jego zachcianek. Jakbym zaczął seryjnie banować, to dopiero podniósłby się rwetes.

Dlatego wolę zapytać wcześniej o opinię.
Powrót do góry
izaw

PostWysłany: Sob Maj 21, 2016 11:45 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Jest takie powiedzenie:
Cytat:
Jak masz miękkie serce, to musisz mieć twardą dupę

Ty tu rządzisz i utrzymuj porządek. Z takiego gościa żadna strata. Wpada, rzuca tematem, nie podaje nic ważnego i tylko każe sprzątać.

Użytkownik forum, z jakimś wkładem może być traktowany bardziej ulgowo. Choćby poprzez wezwanie do uzupełnienia postu. Efemeryda tylko zaśmieca forum.

Forum to nie budka z darmowymi poradami i rozwiązaniami. To wymiana doświadczeń, nakierowanie na cel.

Co do twardości. Są fora o znacznie większej dyscyplinie, są i bez żadnej moderacji. Które się czyta, a na które nawet nie warto wchodzić.

marcin_an

PostWysłany: Nie Maj 22, 2016 3:53 am  OP    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Ja tu nie rządzę - jedynie zarządzam i sprzątam. To istotna różnica. Rządzi Jelcyn. A to forum samo w sobie zawsze było tworem społecznościowym, więc nie mogę działać wbrew stałym użytkownikom. Ponieważ to ja biorę na siebie odpowiedzialność za to, żeby wszystko grało, to również często muszę sam podejmować decyzje bez konsultacji lub niekoniecznie tak, jak wszystkim się podoba. Ale jeśli mogę, a tak jest w tym przypadku, to zdecydowanie wolę wiedzieć, jaka jest opinia innych.

Stali użytkownicy zawsze mają u mnie ulgę, bo przecież to oni forum tworzą. Mam bronić ich przed nimi samymi? ;)

Akurat o tym, że jesteśmy jednym z bardziej pobłażliwych serwisów, bardzo dobrze wiem. Ale bardziej dokręcać śruby nie chcę. Nie widzę takiej potrzeby, a jednocześnie prowadzi to do powolnej elitaryzacji (w niekorzystnym tego słowa znaczeniu) serwisu.
Powrót do góry
samolot

PostWysłany: Nie Maj 22, 2016 11:10 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Cytat:
...powolnej elitaryzacji

Każdy jakiś proces normowania się jakiegoś zjawiska ulega czemuś takiemu poprzez stopniowe pozbywanie się rzeczy w nim niepotrzebnych. Ale takie wątki po zaistnieniu niczemu nie służa, jeśli się tak kończą, jak ten. Nawet nie służą nowym osobom na forum. Ja staram się na przykład nawet najnowszym gościom czy użytkownikom odpowiadać w sposób nieodstraszający go od razu od wizyt tutaj. Należy się jakaś ulga, podpowiedź naprowadzająca, ale jeśli to nie przynosi efektu "wdrożenia do tutejszych porządków" to trudno go traktować pobłażliwie. Jeśli nowy zobaczy, że takich jak on, przypadkowych gości trafia tu wielu, i że w zasadzie otrzymują zawsze odpowiedź, to go to zachęca do dalszych wizyt. Ale jeśli ten nowicjusz trafi na wiele "jedopostowych przypadków typu" "już sobie poradziłem, do skasowania" , to zaczyna wierzyć, że tu takich olewają, "bo tak długo czekał, aż sam znalazł rozwiązanie".
Ja takiemu pytaczowi typu "już sobie poradziłem, do skasowania" , napisałbym jedną odpowiedź, by podał szczegóły jego rozwiązania, a jeśli nie odpowie to po miesiącu karencji watek bym kasował. Nie zniechęci to nowych i sadzę, że przyczyni się do zrozumienie przez nich, że to forum powinno działać w dwie strony, że także ich posty, jeśli wnoszą coś istotnego, maga wzbogacać wiedzę zgromadzoną na tym forum.

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Sprawy dotyczące forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach