Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Scanner - ciąg różych typów

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Java
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arhetyp

PostWysłany: Czw Kwi 28, 2016 9:29 pm  OP    Temat postu: Scanner - ciąg różych typów Odpowiedz z cytatem Pisownia

Witam,

mam do napisania program, który w jednym ze swoich etapów każe użytkownikowi w dialogu wejściowym podać ciąg słów: imię nazwisko wiek pensje, po czym muszę pobrać poszczególne wartości do wykorzystania w kolejnym etapie. Znalazłem, że tak działa scanner, jednak wszędzie widzę przykłady na danych jednego typu (np. int albo double). Jak się posłużyć tym narzędziem aby w moim przypadku nadać każdego ze słów zmienną?

Będę wdzięczny za nakierowanie.
Pozdrawiam,
Arek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcin_an

PostWysłany: Czw Kwi 28, 2016 9:46 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Czy gdzieś w dokumentacji klasy Scanner jest napisane, że musisz posługiwać się danymi jednego typu? Nie, więc skąd założenie, że musisz?

Czy dokumentacja tej klasy mówi coś, co sugerowałoby takie zachowanie? Nie, wręcz przeciwnie - sposób działania Scanner explicite mówi coś odwrotnego.

Próbowałeś w ogóle użyć tej klasy przed zadaniem tego pytania? Obstawiam, że odpowiedź brzmi tak samo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Java Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach