Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

[Android] Jak zacząć?

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Java
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
atlantis86

PostWysłany: Czw Kwi 14, 2016 5:45 pm  OP    Temat postu: [Android] Jak zacząć? Odpowiedz z cytatem Pisownia

Z góry przepraszam, jeśli temat już się pojawiał. Mam jednak kilka pytań z mojej perspektywy i mam nadzieję, że ktoś będzie mógł pomóc.
1) Nie jestem absolutnie początkujący, jeśli chodzi o programowanie, ale też nie jestem zawodowym programistą. Do tej pory pisałem kod dla mikrokontrolerów (głównie AVR i PIC32, trochę ESP8266) wykorzystywanych w amatorskich projektach. Jakiś czas temu zacząłem też eksperymentować z programowaniem Linuksa (Raspberry Pi).
2)Jezyk jakim się posługuję to C. Trochę pisałem też w C++ (i mam zamiar się w nim trochę podszkolić). Rozumiem pojęcia związane z obiektowością.
3) Z uwagi na charakter moich projektów nie pisałem zbyt wiele programów wykorzystujących GUI. Kod odwoływał się albo bezpośrednio do peryferiów mikrokontrolera, albo operował na plikach/standardowych strumieniach/wywołaniach systemowych Linuksa. Pewnym wyjątkiem jest zabawa z Delphi przed laty i małe projekty w VBA MS Office.

Czy dysponując takimi doświadczeniami będę miał duży problem z nauczaniem się pisania prostych aplikacji dla Androida? Poczytałem trochę o podstawach Javy. Nie planuje pisać żadnych złożonych aplikacji - raczej proste projekty, współpracujące z moimi urządzeniami na MCU, mam tutaj na myśli jakiś prosty panel/widget wysyłający komendy przez sieć i wyświetlający aktualny status czujników.

Ile czasu potrzeba na opanowanie tego tematu, gdy dysponuje się opisanymi powyżej podstawami? Możecie polecić jakąś książkę/kurs? Powinien zacząć od solidnego przyswojenia sobie podstaw Javy na PC, czy też mogę to robić ucząc się programowania Androida?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
samolot

PostWysłany: Czw Kwi 14, 2016 8:21 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Cytat:
... problem z nauczaniem się pisania prostych aplikacji dla Androida?

Myślę, że jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś, to proponuję na początek poczytać na stronach Google wszystko to, co oni, jako autorzy Androida maja do zaoferowania.

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Java Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach