Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Zapis do bazy danych XML

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> ECMAScript
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dizel1985

PostWysłany: Nie Sie 23, 2015 7:35 pm  OP    Temat postu: Zapis do bazy danych XML Odpowiedz z cytatem Pisownia

Witajcie.
Buduję taką prostą aplikacyjkę w JS składającą się z kilku pól typu textbox i dwóch pól textarea. Oczywiście tam są różne warunki i dzieją się różne rzeczy ale problem dotyczy zapisu do bazy. Do każdego z tych pól przypisana jest odpowiednia zmienna typu String, zawartość tych pól serializuję do XML-a i robię zapis takiego drzewka do bazy. No i napotkałem na problem z zapisem treści z pól textarea. W pola te mogę wpisać wartość z enterami, niestety do bazy danych one nie trafiają. W bazie treści z tych pól zapisują się jako jedna pojedyncza linijka. Gdy później robię pobieranie tych danych, tych enterów nie ma. Mam do Was serdeczną prośbę o pomoc. Czy przy zapisie tekstu do xmla który zwiera entery używa się jakiejś specjalnej metody aby to formatowanie zachować?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lethern

PostWysłany: Nie Sie 23, 2015 8:19 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Hmm ja bym pokombinował z czymś nawet tak prymitywnym jak to:

text.replace("\n", "<br />")
przed zapisem do bazy

I odwrotnie, po odczycie z bazy

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> ECMAScript Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach