Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

System operacyjny w firmach dla programistów Java

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Java
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
RobertVox1977

PostWysłany: Sro Sie 05, 2015 5:20 pm  OP    Temat postu: System operacyjny w firmach dla programistów Java Odpowiedz z cytatem Pisownia

Ostatnio gdzieś czytałem, że powieksza się grono programistów JAVY, którzy przechodzą w fimach na Linux. Ponoć grono to sięga już nawet 30%.
Z mojego doświadczenia zauważam, że to rzadkość i tylko jednostki używają Linux'a w firmie. Ale to tylko moje doświadczenie.
Jestem bardzo ciekaw jak to wygląda u was? Czy jest przyjete u was w firmach używanie linuxów czy tylko winda?
Na przykład obowiązek łączenia się do domeny windows, czy kleint poczty ms exchange trochę utrudnia tą przesiadkę. Jak to wygląda u was w firmie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Luke

PostWysłany: Czw Sie 20, 2015 3:25 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Jakiś czas temu byłem na praktykach w firmie, w której część pracowała pod Linuksem a część pod Windowsem.
Pocztę, komunikator i kalendarze mają od Google'a.

Hashedone

PostWysłany: Pon Sie 24, 2015 8:25 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Tak jak Luke. Pracowałem w dwóch firmach. W pierwszej preferowany był Windows ze względów historycznych -środowisko testowe nieprzenośne, natomiast jak już od tego środowiska odeszliśmy, część ludzi przeszła na linux (sam pracowałem na maszynie wirtualnej linuxowej - problem toolsetu w moim przypadku nie pozwalał mi zejścia na linux całkowicie). Fakt faktem, większość kodu pisano tam w C++, ale byli programiści Javy i te same reguły ich się tyczyły (przy czym o ile programistów C++ toolset częściowo trzymał przy windowsie i tylko odważni przeszli w 100% na linux, o tyle programiści Javy wszyscy pisali po linuxem). W firmie w której pracuję w tym momencie jest identycznie - system można sobie wybrać, od programisty zależy w czym będzie pracował (tu już jest więcej Javowców po mojemu, przynajmniej większy odsetek).
"Jeśli profesor będzie wymagał, żeby podczas pisania kodu chodzić po ścianach, to student ma obowiązek chodzić po ścianach, bo inaczej nie zaliczy. Podane informacje dotyczą normalnych sytuacji. Profesorowi pisz jak profesor chce." ~ marcin_an, 2008
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Java Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach