Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

[QT/WinAPI] Hook na klawiaturę

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Biblioteki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ThonyEnsey

PostWysłany: Sob Sie 01, 2015 5:35 pm  OP    Temat postu: [QT/WinAPI] Hook na klawiaturę Odpowiedz z cytatem Pisownia

Witajcie, potrzebuję stworzyć coś w C++ o którym za bardzo nie mam pojęcia, i przyznaję że śmierdzę noobem ( i leniem przy okazji ).

Mianowicie potrzebuję programu który będzie klikał myszką w określone miejsca,
problem w tym że chce umożliwić korzystanie z programu ludziom nie mającym z IT nic wspólnego,
wiec potrzebna jest jakaś przyjazna dla użytkownika obsługa - bo ja problem dla siebie rozwiązałem kilkoma linijkami w bashu....

Z Windowsem lubię się mniej-więcej jak z teściową, ale w QT Creator szybko stworzyłem interface,
niestety z powodu różnych rozdzielczości nie mogę na stałe przypisać XY w które ma klikać myszka a muszę je pobrać jakoś od użytkownika.

Żeby to się udało program musi być zminimalizowany, wiec z tego co doczytałem muszę nałożyć jakiś hook na klawiaturę i gdy user najedzie myszką we wskazane miejsce i wciśnie np F2, pobrać pozycję kursora, o ile z pobraniem kursora a później z wygenerowaniem zdarzenia kliknięcia myślę że dam radę o tyle w ogole nie mogę sobie poradzić z tym hookiem - nawet nie wiem czy powinienem nałożyć jakąś pętlę by program czekał na to zdarzenie - po prostu nie wiem w co włożyć ręce i liczę na jakąś uprzejmą duszyczkę która na tym zjadła zęby i podsunie mi gotowca, a ja mu jak tylko będę umiał się odwdzięczę lub postawię dobre piwko.

Mam zdarzenie na przycisk:
Kod:

void LegendToolsWindow::on_setpositionButton_clicked()
{
    QMessageBox msgBox;
    msgBox.setText("Najedź na pierwszą gwiazdkę i naciśnij F2.");
    msgBox.exec();

// tutaj potrzebuję zminimalizować program do Tray - ale nawet za tym nie googlowałem
    // wiec mozliwe ze z tym dam radę

// tutaj najgorsza rzecz - pętla lub inne cosik które poczeka az użytkownik otworzy
    // przeglądarkę i najedzie we właściwe miejsce i wcisnie F2
    // później jak sądzę QCursor::pos() zalatwi sprawę
    // i znow komunikat o najechaniu na 2ga gwizdkę i pobranie XY na nią ;-)

}

Wiem że to pomieszanie obiektówki ze strukturą, i woła o pomstę do nieba - ale to ma tylko zadziałać ;-)
Znajdzie się może ktoś kto poświęci chwilę na mój problem ?
W zamian chętnie pomogę przy problemach związanych z technologiami webowymi...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Luke

PostWysłany: Sro Sie 05, 2015 8:57 am      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Skoro jeszcze nie szukałeś, to może to pomoże Ci zacząć.
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Biblioteki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach