Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Skrypt JS - zmianiąjacy rozmiar obiektu

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Webmasterstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość479
Gość

PostWysłany: Nie Lip 05, 2015 2:32 pm  OP    Temat postu: Skrypt JS - zmianiąjacy rozmiar obiektu Odpowiedz z cytatem Pisownia

Witam,

Potrzebuję skryptu w javascript ,który zmieni rozmiar obiektu, który został kliknięty i powróci do poprzednich rozmiarów po kolejnym kliknięciu. Ma ktoś pomysł jak to rozwiązać?

(Połączyłem posty. - Samolot)

Zależy mi na animacji tego skryptu
Powrót do góry
Chemikk

PostWysłany: Nie Lip 05, 2015 6:16 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Użyj CSS3. Masz tam możliwość dodania animacji. Na kliknięciu użyjesz czegoś podobnego do jQuerowego `toggleClass` i powinno działać bez problemu.

“There are only two hard things in Computer Science: cache invalidation and naming things.”
Phil Karlton
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Gość479
Gość

PostWysłany: Nie Lip 05, 2015 7:52 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Właśnie o to chodzi że mam napisany skrypt w jQuery, który działa ale nie wiem jak wplątać w to animacje. Napisałem jedną w CSS3, która działała tak jak chciałem poza tym że na koniec obiekt wracał do pierwotnego wyglądu. A dokładnie skrypt miał działać tak że:
1. Po pierwszym kliknięciu:
-kliknięty obiekt zostaje zwiększony (parametry width i height).
-Pojawia się content klikniętego obiektu
2. W contencie klikniętego obiektu zawiera się button który:
-przywraca obiekt do pierwotnego wyglądu
-Znika content klikniętego obiektu
Powrót do góry
Chemikk

PostWysłany: Nie Lip 05, 2015 10:02 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Masz rację, w CSS animacja wraca do stanu początkowego. Ty musisz użyć `transition`.

Dla obiektu bez klasy definiujesz jej początek, dla obiektu z klasą końcowy efekt. Resztą zajmie się przeglądarka (w 90% przypadków, niektórych rzeczy nie da się animować).

Jedyne co musisz zrobić, to dodać kod dodawania/usuwania klasy w odpowiednim miejscu.

“There are only two hard things in Computer Science: cache invalidation and naming things.”
Phil Karlton
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Gość479
Gość

PostWysłany: Pon Lip 06, 2015 7:19 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Wielkie dzięki, działa tak jak tego chciałem.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Webmasterstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach