Forum Coders' city Strona Główna Coders' city
Nasza pasja to programowanie!

PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja 
Archiwum starego forum + teoria    RSS & Panel/SideBar
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na moje pytanie... Zasady

Ładowanie zawartości stron internetowych bez przeładowywania strony

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Webmasterstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TomaszKa

PostWysłany: Sob Sty 31, 2015 12:38 pm  OP    Temat postu: Ładowanie zawartości stron internetowych bez przeładowywania strony Odpowiedz z cytatem Pisownia

Witam,
stworzyłem przykładowy kod (w załączeniu cała paczka plików = "test.rar"), którego główne działanie ma polegać na tym, że po kliknięciu wybranego elementu menu, wczytywana jest zawartość wybranej podstrony, z tym, że wybrana podstrona nie wczytuje się jako nowa strona, a jedynie część zawartości wybranej podstrony jest "zaczytywana" i umieszczana na aktualnej stronie.

Tak więc dokonuje się załadowanie części wybranej strony internetowej bez konieczności przeładowywania całej strony.

Kod ten działa mi w Mozilli, ale w Operze i Chrom już nie. Mam Operę beta v. 27 oraz Google Chrome v. 40.0.2214.93 m.

Byłbym wdzięczny za pomoc, szczególnie, że jestem dopiero początkującym programistą.

pozdrawiam
TK

test.rar
 Opis:

Pobierz
 Nazwa pliku:  test.rar
 Wielkość pliku:  34.26 KB
 Pobierano:  83 raz(y)

Chemikk

PostWysłany: Sob Sty 31, 2015 5:31 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Plii serwujesz bezpośrednio z dysku czy przez jakiś serwer HTTP (Apache/Nginx)? Jak z dysku to: http://stackoverflow.com/questions/6923707/using-ajax-to-read-local-files

“There are only two hard things in Computer Science: cache invalidation and naming things.”
Phil Karlton
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
TomaszKa

PostWysłany: Pon Lut 23, 2015 7:05 pm  OP    Temat postu: Kolejne pytanie do przeładowywania strony Odpowiedz z cytatem Pisownia

Serdecznie dziękuję, sprawdziłem po umieszczeniu plików na serwerze - na Operze i Google Chrome też jest ok.

Dzięki za artykuł - zapoznam się.

(Połączyłem oba posty - po co piszesz post pod postem, zamiast użyć przycisku Zmień ? - Samolot)

Natknąłem się na kolejny problem - mianowicie, przeładowując zawartość strony chciałbym dodać efekt przejścia fadeIn oraz fadeOut przy wykorzystaniu jQuery. Miałoby działać w ten sposób, że po kliknięciu linka w menu:
1. część trony byłaby zaciemniana (fadeOut),
2. wczytywana byłaby nowa zawartość (load),
3. strona stopniowo pojawiałaby się (fadeIn).

Jednak nie działa to obecnie tak jak bym chciał - najpierw wczytywany jest fragment strony, po czym jest on zaciemniany i potem rozjaśniany.

W załączeniu przesyłam plik pokazowy.

Proszę o pomoc.

TK

kurki.zip
 Opis:

Pobierz
 Nazwa pliku:  kurki.zip
 Wielkość pliku:  2.26 KB
 Pobierano:  89 raz(y)

Chemikk

PostWysłany: Wto Lut 24, 2015 10:20 pm      Temat postu: Odpowiedz z cytatem Pisownia

Po załadowaniu użyj funkcji stop. Wyczyści to animację zanikania. Widocznie strona wczytuje się szybciej niż 1s.

“There are only two hard things in Computer Science: cache invalidation and naming things.”
Phil Karlton
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
TomaszKa

PostWysłany: Sro Lut 25, 2015 9:31 am  OP    Temat postu: Opd Odpowiedz z cytatem Pisownia

Dziękuję za odpowiedź.

Rozumiem, że należałoby w takim przypadku zastosować (funkcję?, metodę?) stop z jQuery, ale nie wiem czy stop mam zastosować na animacji, która odpowiada za efekt zanikania strony czy w innym miejscu?

Kod:
$('tutaj wskazany element HTML').stop( true, true ).fadeOut();

TK

Odpowiedz do tematu    Forum Coders' city Strona Główna -> Webmasterstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach